HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Emine D.

Emine D.

Babalarının Mirası Emekli Maaşı Üç Yetime Ulaşsın Diye Gönül Birliğimiz

G/özlemlerimiz birikti, 

Beklenen yollara yetim bakışlarımız ondan! 

 

 

On dört, dokuz ve beş yaşındaki üç yetimi altı ay önce ani bir kalp krizi sonucu daha otuzunda aramızdan ayrılan Aydın kardeşimizin mirası SGK maaşına kavuşturabilmek için çabamız. 

 

Samsun’da iki üç masalı küçük bir dükkanda köfte yapar satar ve üç evladı ile eşinin nafakasını çıkartırdı rahmetli. Sevilen ve hem işinde hem insanlığında iyi bilinen Aydın’ın emeklilik için eksik gün Bağkur borcu ödensin eşi ve evlatları emekli maaşını alabilsin diye çevre esnafı ve arkadaşları gönül birliği yapmışlar.  

 

Yolu yarılayan bu kardeşlerimizden biri bizleri de haberdar etti ki zira hem yapılandırma sonrası zaman daralmış hem de her geçen gün daha da zorlaşmış eşinin yokluğunda üç evladına hem anne hem baba olan acılı eşin. 

 

Her akşam babalarının yolunu g/özleyen yetimlerin hasretlerini ne biz ne de zaman geçiremez ama onların hayata tutunmasına, eğitim hayatlarında daha sağlam adımlarla yol olmasına vesile olmak elimizde. 

Mekanı cennet kardeşimizin mirası maaşın asli sahiplerine ulaşması için başlatılan imeceye ortak olduk biz de seve seve. Tez vakitte amaç hasıl olur inşallah duasıyla. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.