HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Emine D.

Emine D.

Bir Dua Bin Şifa… 

Güneşi batınca umudun, 

Duanın ayı doğar geceye. 

Hayıflanışımız insani bir telaş 

Yoksa teslimiyetimiz tam en yüceye. 

 

 

On üçünde Şevval Eylül, ömür yolunda 71 yılı geride bırakmış ve koah hastalığı sebebiyle günde altı kez makineye bağlanan babası, evin sorumluluğunu üstlenmek için daha on beşinde okulu bırakmak zorunda kalan ağabeyi ve onlar iyi olsun diye çırpınışlarını her solukta dua işle süsleyen annesiyle yaşamakta iki göz evlerinde. 

Şevval Eylül'ü yaşıtlarından farklı kılan sadece yoksulluğa bağlı zor hayatı değil. Kızımız uzun süredir tanısı konulamayan ve kanser şüphesi olan bir bağırsak hastalığına bağlı hastanede yatmaktaydı. Ve uzun tetkikler sonunda hafta başında "ülseratif kolit" teşhis edilmiş. Şimdi ana kız hasta babayı çocuk yaşta evin reisliğine soyunan oğluna emanet edip dua ile düşecekler deva umuduyla Adana yollarına. Ne kadar kalacakları belli olmasa da şifa ile döneceklerini umut ederek. 

 On beşlik delikanlının çıraklıktan aldığı haftalık 100 liraya babanın engelli maaşını ekleyerek geçinmeye çalışan ailemiz uzun zamandır kırasını ödeyememiş ve durumlarını bilen gönlü zengin ev sahipleri bu konuda onları hiç sıkıştırmadığı gibi ellerinden gelen desteği de vermişler ve vermekteler. Kızlarının tanı sürecinde çektikleri kredinin bir kısmı kapatan konu komşu, yavrumuz Adana’ya sevk edilince tedavi sekteye uğramasın diye onlar adına bizim kapımızı çalmışlar. 

Herkesin ağzında bir dua bin şifa umuduyla! 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.