Engelleri Birlikte Kaldıralım

Engelli vatandaşlarımıza destek oluyoruz.

Engelleri Birlikte Kaldıralım

Deniz Feneri Derneği 20 yılı aşkın bir süredir yardıma muhtaç olanların yanı başında! Sizlerde yaptığınız yardımlarla zor durumda olan bir kardeşinizin yüzünü güldürebilirsiniz. Adresimizde yer alan yardım seçenekleri ve kampanyalardan destek alabilir yada müşteri temsilcisi ile iletişime geçerek yardımınızı tamamlayabilirsiniz.

Engelli Bireylerin Yaşadığı Zorluklar

Deniz Feneri Derneği olarak engelli bireylerin en temel ihtiyaçlarını karşılamasında onlara destek olacak pek çok proje yürütüyoruz. Siz değerli bağışçılarımızın da desteği ile ardı ardına projeler yapılarak yardıma muhtaç engelli bireylere yardım ellerimizi uzatmaya devam ediyoruz.

Unutulmaması gereken en temel konu; engelli bireylerin günlük ihtiyaçlarını toplumun diğer bireylerine göre çok daha zor şekillerde karşılıyor olmasıdır. Çoğunlukla bu engeller fiziksel engellerden kaynaklanabileceği gibi aynı zamanda sosyal özellikle de ekonomik olarak engellerde kendini gösterebilmektedir.

Fiziksel engelli bireylerin günlük yaşantısına devam edebilmesi için, tekerli sandalye temininden günlük yaşantıda kullanıma dair alt yapıların hazırlanmasına kadar pek çok alanda destek projelerimiz devam ediyor. Bir diğer önemli konu başlığı ise ekonomik engellerdir. Engelli bireylerin istihdam edilmeleri ya da sağlık konusunda yardımların yapılması gibi pek çok konu başlığında destek olmaya devam ediyoruz.

Deniz Feneri Engelli Projeleri

Engellilere yönelik projelerde destek olmak isterseniz SMS ile yardım yapmak için YARDIM yazıp, 5560 numarasına gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz her SMS ile engelli bireylere yönelik yapılan projelere 25 TL değerinde bağışta bulunabilirsiniz.

Deniz Feneri derneği olarak engelli kardeşlerimizin temel ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalar yapıyoruz. Özellikle temel ihtiyaçların karşılanması konusunda sizlerin desteklerine ihtiyaç duyduğumuzu belirtmek isteriz.

Aynı şekilde engelli bireylerin aktif iş hayatına – eğitim hayatına dahil olması ve fırsatlara erişmesi için de çalışmalar yapmaktayız. Yaptığınız yardımlar engelli bireylerin günlük hayatta daha rahat şekilde yaşaması için destek olacaktır.

Bir de Deniz Feneri projeleri kapsamında engelli bireylerin sosyal hayata aktif bir şekilde katılımını artırmayı amaçlıyoruz.

Özellikle yapacağınız yardımlarla engelli kardeşlerimiz için; tekerlekli sandalye, hasta yatağı, işitme cihazı, protez gibi tıbbi sarf malzemesi yardımında bulunmak mümkün olmaktadır.

Onların engellerini ortadan kaldırmak ve daha iyi bir şekilde yaşamlarına devam etmesini sağlamak için hemen siz de yardımda bulunabilirsiniz. Deniz Feneri Derneği olarak sms – banka havalesi yada projelere yapacağınız desteklerle birlikte engelli projelerine aktif olarak katılmanızı sağlıyoruz.

Yaptığınız yardımların kısa süre içerisinde ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını istiyorsanız kesinlikle Deniz Feneri Derneği’nin yardım kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

Toplam