HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Eren E.

Eren E.

Azmi hastalığını yenen genç mühendisimizin çıktığı açık yola yoldaş yüreklerimiz.

Yolda olmak bu, 

Umutla... 

Koşar adım dünden yarına, 

Yük hep omuzda. 

Vardım sanırken menzile, 

Yeni hedefler koymak kendine. 

Rüzgar hep karşıdan esse de, 

Yolda olmak bu,  

Sakın durma yürü üzerine! 

 

Bir azmin, gönlü eğitim aşkıyla yanan bir gencin zorlu sağlık süreçlerinde bile okumaktan, koyduğu hedeflerden vazgeçmeyip Allah’ın izniyle de ulaşmasının hikayesi bu. 

 

Lise çağlarında lenfoma tanısı konan ve kesinlikle okula devam edemez denilen Meslek Liseli Eren zorlu tedavi sürecinde eğitimine dışardan devam edip mezuniyetiyle birlikte iki yıllık bir okula yerleşiyor. Ev hanımı olan annesi ev işlerine giderek kiraya katkısıyla bir büfede garsonluk yapan eşinin yükünü hafifletiyor ve omuz omuza üç evlatlarını okutuyorlar. 

 

Eren hastalıkla olan mücadelesinde eğitim ve spor aşkıyla beklenenden daha hızlı yol alıyor. Gönlünde yatan mühendislik için dikey geçiş sınavlarına giren delikanlının bu sefer önüne doktorlarının ve tedavisi süren hastanenin il dışına eğitim için gitmesine izin vermeyişi çıkıyor ki zira Allah korusun bir rahatsızlık olsa takibini yapan ekibin müdahalesi gerekli. 

 

Niyet hayır akıbet hayır diyor Eren ve zor olacağını bile bile dikey geçişle istediği Bilgisayar Mühendisliği bölümü için İstanbul’da puanı tutan özel üniversiteye giriyor. Kontrolleri sürüyor, kendine iyi bakıyor, spor yapıyor ama hala risk var biliyor. Gündüz okuyor gece okul ihtiyaçları için çalışıyor ilk sene ama bu sağlığını olumsuz etkileyince bir dönem kayıt dondurup, tezgahtarlık, garsonluk vb işler yapıp ikinci dönemin parasını çıkartıyor. 

 

Öyle güzel, azimli ve kararlı bir yolda ki… 

Konuyu duyunca önce tüm kalbimizle şifa dileyip, başarısı için dua ettik. Ve istedik ki inşallah gönül birliğimizle artık dönem, sene kaybetmesin bu yeterince mücadele veren genç. 

 

Çıktığı açık yolda Mevla yar ve yardımcısı olsun. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.