HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Erol K.

Erol K.

Duyarsan beni, duyabilirim alemi! 

Suskun b/akışlarda gizli, 

ç/ağlayan yüreklerin feryatlarına yas tutan serçenin, 

kanat seslerindeki mateme isyanıyla, 

ıslanan yağmurun hıçkıra hıçkıra güneşin doğum sancısını haykırışı bu; 

D/uyuyor musun? 

 

 

Cemre; 

 

Bugün usulca yüreğime düştü. Bakışları sıcacık, mahcup sanki bir kabahat işlemiş gibi ürkek. Ağzını bıçak açmıyor ne sordumsa cevapsız, ama kulak kabartıyor sanki, her konuştuğumda biraz daha bana yaklaşıyor. Gözleri konuşuyor! 

 

Cemre; 

 

Bugün taş gibi oturdu sol yanıma. Suskunluğunun duyamamasından olduğunu öğrendiğim andan beri. On bir yaşında başarılı bir öğrenci. Her iki kulağında ileri derecede işitme kaybı var ve beş yıldır kullandığı eski teknoloji işitme cihazı hem işlevini büyük ölçüde yitirmiş hem de bozuk biri. 

 

Ve şimdi günlük yevmiye ve bağ bahçe işleri yaparak kalp hastası babası, yaşlı annesi, eşi ve ortancası Cemre olan üç kızının nafakasını alın teriyle kazanan bir babanın “Tek isteğim kızım duysun” dileğini gerçekleştirme zamanı.  

 

Cemre için Tıp Fakültesinin önerdiği ve en az yirmi yıl kullanır dediği ki zira bu durum kalıcı yavrumuzda ve ömür boyu ona eşlik edecek bu cihazlar 25.000 lira. %10 kadar indirim sözü var firmanın ve Cemre öyle masum öyle özel bir çocuk ki bizler gibi yüreklerine dokunduğu eş, dost, akrabalar da imkanlarınca bir imece yapıp ihtiyacın beşte birine yakınını toparlamışlar. Bir o kadar da SYDV katkı verecek. 

Kalanı bizde dedik siz gönlü zenginlerimiz adına. 

 

Sessizliğinde duyduk Cemre seni ve biliyoruz ki sen de duyuyorsun bizim yürek sesimizi. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.