HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Esma Ece

Esma Ece

Hızlı Bağış Yap

Esma Hanım tedavisi için desteklerinizi bekliyor...

1975 İstanbul doğumlu Esma Hanım. Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesini bitirip 1999 yılında stajyer edebiyat öğretmeni olarak atandı. Ve maalesef 28 Şubat sürecinde ilk başörtüsü mağduru öğretmenlerden biri olarak görevden alındı. Aynı yıl bir televizyon kanalında de işe başladı. 16 yıl reklam rezervasyon müdürü olarak çalıştı. Kızı14, oğlu 8 yaşında.

 

Hayatta en önemli şeylerin huzur ve sağlık olduğunu 2015 Mart ayında yazı yazmada zorlanmayla başlayan baş dönmesi ve kusmaların takip ettiği süreçte anladı. Prof. Dr. tarafından vertigo teşhisi kondu. 18 Mayıs 2015 tarihinde çekilen bir tomografide beyninde tümör olduğu anlaşılınca 21 Mayıs 2015’de beyin ameliyatı ile beyincik üzerine baskı yapan tümör alındı. Doktorların verdiği bilgiye göre tümör beyin tümörü değil akciğerden sıçramaymış. Haziran 2015’de Bezm-i Alem Vakıf Hastanesinde kemoterapi tedavisine başlandı. 6 seans kemoterapi aldı ve çok şükür yendi hastalığı.

 

Ama maalesef bu öyle bir illet ki; 28 Şubat 2016 tarihinde karaciğerde tekrarladığı anlaşıldı. Tavegyl isimli devlet tarafından temin edilen akıllı ilaç kullanılmaya başlandı. 2016 Eylül ayında yapılan detaylı kontrolde karaciğerdeki metastaz tamamen temizlendiği akciğerdeki 0,5 mm küçüldüğü anlaşıldı. Fakat 2016 Aralık ayında aşırı bel ağrısı sonucu tekrar film çekildiğinde hastalığın başta bel omur kemiği, kalça kemiği olmak üzere tekrar karaciğere metastaz yaptığı görüldü.

 

Bu aynı zamanda ilacın artık etki etmediğini ve tümörün mutasyona uğradığını işaret ediyordu.10 seans ışın tedavisi  gördü. Akciğerinde su toplama sonucu 15 gün hastanede yatıp akciğerdeki su boşaltıldı. Karaciğerdeki metastaz için Florence Nightingale hastanesinde karaciğere radyoaktif ışın tedavisi görecek. Aynı zamanda kendi doktorunun öngördüğü Tagrisso isimli akıllı ilaç ile tedavisine devam edilmesi gerekmektedir. 2 yıllık süreç içerisinde elde avuçta ne varsa tükendi. Son olarak ilacı temin edebilmek için eşi onu tedavi için getirip götürdüğü aracını satmak zorunda kalmış. Tedavi için kullanılan ilacın paketi 35.000 TL civarı ve bir adım sonrası için ne olur ne yaparız derken bir arkadaşları onlar adına çaldı kapımızı. Mesai arkadaşlarının da kampanya başlattığı bu acil konu için 10.000 lira da biz destek vermek arzusundayız.

 

Ayna der Hz. Mevlana ayna… “Aynalar türlü türlüdür. Yüzünü görmek isteyen cama bakar, özünü görmek isteyen can/a”

 

Biz de ayna misali gördüğümüzü yansıttık yüzden önce öze bakan yüreklerinize.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.