HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Eyyüp K.

Eyyüp K.

Kalp sorunları olan ve yalnız yaşayan Eyyup abinin evi ve eşyaları için bu imeceye siz de dahil olun.

Niyet sebep düşmeye yola, 

Başlamak bitirmenin yarısı. 

Kısmetten ötesi var m’ola! 

İş ilk adımda bereketiyle geliyor arkası. 

 

 

Eyyüp Ağabey ellili yaşlarda. Uzun süredir kalp tedavisi görmekteydi ve en son kalp pili takıldı. Anne baba çoktan sizlere ömür. Yok pişirip taşıranı, bakıp edeni. Sağlık sorunları bir yuva kurmasına da mani olmuş.  

 

“Tek geldik bu aleme tek kalmakmış bizim sınavımız” diyor aile fertleri sorulduğunda iki damla yaş süzülen gözlerini gizleme çabasıyla. 

 

Tam bir yıl bir gün olmuş an itibariyle Eyyüp Ağabeyin başını soktuğu babadan kalma fakirhane yanalı. Uzun süre belediyenin misafirhanesinde kalmış, sonra iyi hissettiğinde ara ara yardım da ettiği kahvehanede yatıp kalkmış.  

 

Yangın sonrası eş dostun el tutması ve resmi kurumlardan aldığı yardımlarla başlanan ev bitti bitecek. Biraz borç var malzemelerden kalma ve haftaya elektrikler bağlandıktan sonra içine girmek için mani kalmayan evde eşya namına hiç bir şey yok.  

 

“Bir iki parça kap kaçak, iki çekyat hem otur işte hem yat, benim bulaşığımdan ne olacak kendim yıkarım da çamaşırlarımı yıkayacak bir makina… Dünya malı dünyalık, kış gelmeden başımızı sokacak damımız yetişti. Bir de içinde sobamız yanarsa fazlasını istemek nankörlük olur.” Cevabını aldık, 

-Şimdi Eyyüp Ağabey ne lazım sana? sorumuza. 

 

Tez zamanda istediği gibi sobası yansın inşallah ki erken soğuk düşer Gümüşhane’ye.  

Sizin imeceyle inşa ettiğiniz evin içini de biz döşeyelim nasipse BHK Projesi bağışçılarımızla. Ve hani o kalan borç var onu da dert edip darlama yorgun yüreğini. 

 

Güle güle otur sağlık ve huzurla. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.