HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Ferda S.

Ferda S.

41 yıl sonra yine ilk adım heyecanı! 

Yürünmeden aşılmıyor hiçbir yol, 

Niyet varmalara mimar. 

Yorulmadan olur mu hiçbir iş tamam? 

Emek alın teridir yürekten damlar. 

Düşmek de var koşmak gibi bu işin şanında, 

Aslolan tekrar tekrar ayağa kalkmak her defasında. 

Yaşanmadan bilinmiyor herkesin acısı farklı, 

Asır da olsa gün de ömür insanlık onurla taşımalı. 

 

Ferda kardeşimiz kırk iki yıllık ömrünün son beş yılını kemik kanseri tedavisiyle geçirdi. Bir dizi ameliyatlar oldu, değişik teknikler denendi ama maalesef sağ bacağı kurtarılamayarak diz üstünden kısa bir süre önce kesildi. Hiç kolay bir psikoloji değil ama Allah’tan gelene sabır ve daha kötüsü olmadığı için şükürden başka ne gelir ki elimden diyerek kısa sürede toparladı kendisini. 

 

Tek geliri zaruri ihtiyaçlarını karşıladığı engelli maaşı olan kardeşimiz şimdi 41 yıl önce ilk adımını attığı günlerinin heyecanını yaşamakta arkadaşları sayesinde. Onu tekrar ayağa kaldıracak, eskisi kadar olmasa da ciddi bir hareket serbestisi sağlayacak protezin maliyeti yaklaşık 50.000 lira ve kardeşimizden bizim de haberdar olmamıza vesile olan arkadaşları önce kendi aralarında 15.000 lira toplamışlar. Ve şimdi bu yürekten imeceyi çevrelerinde bulunan gönlü zenginlere duyuruyorlar kalan ihtiyacı tamamlayabilmek için. 

Ferda kardeşimize Allah’ın izni, iyilerin destek ve dualarıyla ilk adım mutluluğunu yaşatacak protezin ölçüleri alındı ve tamamlanması üç ay sürecek ve biz de bu u/mutlu imecede onlarla birlikte yol almanın hazzını yaşayacağız. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.