Filistin Gıda Bağışı

Kamplarda yaşayan yarım milyon Filistinli Müslüman acil Gıda Yardımlarınızı bekliyor.

Lübnan’da mülteci olarak yaşayan Filistinli kardeşlerimiz yaşam mücadelesi veriyor. Kamplarda yaşayan yarım milyon Filistinli Müslüman acil GIDA YARDIMLARINIZI bekliyor.

Lübnan’da birçok haklarından mahrum olarak yaşayan Filistinli mülteciler, şu an işsiz durumdalar, sağlık ve eğitim hizmetlerinden yararlanamıyorlar. Mülk edinme hakları yok, ülkede serbestçe dolaşamıyorlar, neredeyse tüm yaşam haklarından mahrum bir hayat sürdürüyorlar. Filistinli mülteciler dört gözle Müslüman kardeşlerinden gelecek yardımı bekliyor.

Filistinli kardeşlerimize GIDA YARDIMINDA bulunmak için 600 TL bağış yapabilirsiniz.

Gıda Setinde Yer Alan Ürünler:

1-

AYÇİÇEK YAĞI

2 LT

2-

BULGUR

1 KG

3-

HAZIR ÇORBA

5 PAKET

4-

ÇAY

500 GR

5-

KIRMIZI MERCİMEK

1 KG

6-

KURU FASULYE

1 KG

7-

MAKARNA

2 KG (0,5 X 4 ADET)

8-

NOHUT

1 KG

9-

HELVA

500 GR

10-

PİRİNÇ

1 KG

11-

UN

2 KG

12-

ZEYTİN

1 KG

13-

DOMATES SALÇASI

800 GR

14-

TOZ ŞEKER

2 KG

15-

TUZ

750 GR

Filistinli Mültecilerin Durumu

"Lübnan’da Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı’na (UNRWA) kayıtlı toplam 475 bin 75 Filistinli mülteci bulunmaktadır. Bu insanların yaklaşık yüzde 75’i aşırı kalabalık, işsizlik ve yoksulluk seviyesinin son derece yüksek olduğu, barınma şartlarının çok kötü olduğu çeşitli şehirlerde kurulan 12 mülteci kampında yaşamaktadır. Filistinli mülteciler ayrıca kamunun sağlık hizmetlerinden faydalanamadıkları için uluslararası sivil toplum örgütlerinin yardımlarına muhtaç durumda. Fakat aşırı kalabalık kamplar, hijyenik koşulların tesis edilememesi, altyapı yetersizliği, gıdaya ve temiz içme suyuna erişimin çok zor olması ve son dönemde yaşanan Koronavirüs salgını gibi sebeplerle Filistinliler arasında ciddi sağlık problemleri yaşanmaktadır.

Lübnan’daki Filistinli çocuklar devlet okullarına kabul edilmedikleri için eğitimlerine sadece BM’ye bağlı okullarda devam etmektedirler. Sınıf başına 50’den fazla öğrencinin düştüğü bu okullarda öğretmen eksikliği, eğitim araç gereçlerindeki yetersizlik, eğitim için uygun fiziki bir çevre olmaması bu alandaki en temel zorluklar. Son yıllarda Suriye'de yaşanan savaş sebebiyle 1 milyondan fazla mültecinin Lübnan'a göç etmesi, bütün dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiyle var olan ekonomik durgunluk, Lübnan ekonomisinin can damarı olan Beyrut Limanı’nda yaşanan patlama gibi nedenler ve ülkedeki siyasi istikrarsızlık Lübnan'da çok büyük bir ekonomik krizin yaşanmasına neden oldu."

Lübnan’a iltica etmiş olan Filistinli kardeşlerimiz sizlerden gelecek yardımı bekliyor. Bu zor günlerde Filistinli kardeşlerimiz yalnız bırakmayalım, onlara yapacağınız küçük bir yardım, onların yaşam mücadelesine büyük katkı demektir.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam