HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Fulya Morkoç

Fulya Morkoç

Hızlı Bağış Yap

Uzun zamandır ödeyemedikleri ev kirası ile ilgili haciz işlemleri de gelince sıkıntıları ve korkuları daha da artmış.

"Çocuklar sözlerini değil, ayak izlerinizi takip eder anne babasının." O nedenle bıraktığınız izlere dikkat etmeliyiz. Etmeliyiz ki yeni serpilen fidanlar eğri büğrü değil dosdoğru büyüsün.

 

Bazı ailelerde uyum içinde, el ele sırt sırta yapılır bu; Morkoç ailesinde olduğu gibi bazılarında da taraflardan birine düşer fedakarlık. Çağın vebası “bencillik” şifa bulmaz,iflah olmaz bir illet ve bu illetin mağduru iki fidan.

 

Yedi ve üç yaşında iki evladına kol kanat germe gayretinde olan Fulya Hanımın çaresizlik içinde umuda tutunuşu, sabır ve şükürle mücadelesini gören komşuları onun adına çaldılar kapımızı.

 

Hayata, yuvasına ve evlatlarına karşı ilk baştan itibaren hiçbir sorumluluk taşımayan baba, yaklaşık 4 ay önce kırmış, dökmüş, yıkmış geçmiş son umut kalesini de. Maruz kaldığı şiddetten çok buna çocuklarının şahit olması üzmüş annemizi. O gün bugündür tek başına sürdürüyor mücadelesini. Seyyar arabasıyla mahallesinde köşe başlarında pilav yapıp satıyor nafakasını çıkartmak için. Çocukları çok küçük,onları evde yalnız bırakamıyor,onlarla sokakta fazlakalamıyor. Zaten mahalle dışında bir yere gitmiyor gidemiyor. Zira eşiyle ilgili tedbir ve koruma kararı var ama bu çare değil,biliyor. Ramazan dolayısıyla ara vermek zorunda kaldığı bu işe bayramla birlikte devam edecek.

 

Bütün bunların üstüne uzun zamandır ödenmemiş olan ev kirası ile ilgili haciz işlemleri de gelince sıkıntıları ve korkuları daha da artmış.

 

Bayrama gönlü rahat, borçlarından kurtulmuş ve birkaç ay da kiram ne olacak endişesi taşımadan girsin istiyoruz bu kardeşimiz… Sonrasında inşallah resmi makamlara yapılmış başvurular aksi seda bulacak tek terdi evlatlarını yarınlara umutla taşımak olan kardeşimize el uzatılacak.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.