HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Geçici Giyim Mağazalarımız

Geçici Giyim Mağazalarımız

TL

"Geçici Giyim Mağazaları" sayesinde  ihtiyaç sahiplerine giysi yardımı ulaştırmaya devam ediyor.

Yirmi beş yıldır iyiliği kuşanan yürüyüşümüz, ihtiyaç sahiplerine Deniz Feneri ışığını ulaştırarak içlerini ısıtmayı kendine görev bildi. Bu yıl, Diyarbakır ve Şırnak’ta açtığımız geçici giyim mağazalarımızın yeni durağı Mardin!

 

Diyarbakır Geçici Giyim Mağazamız, Ekim ayının son haftası ilimizin öncüleri ve gönüllülerimiz ile coşkulu bir şekilde açılarak on gün içerisinde toplam 392 ailemizden 2.038 ferdin giydirilmesine vesile oldu. Toplamda 23.156 parça ayni yardım malzemesinin dağıtımı gerçekleştirildi. Geçici Giyim Mağazamızda kışlık elbiselerini temin eden ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz kışı üşümeden geçirebilecek. Diyarbakır Geçici Giyim Mağazamızda ayrıca 405 ihtiyaç sahibi aileye 405 adet gıda kolisi ve 227 adet “İyi ki Varsınız Çocuklar” hediye paketi ulaştırıldı.

 

Şırnak, Cizre’de Kasım ayının son haftası açılan Geçici Giyim Mağazamız, iyilik seferberliğine yaraşır bir şekilde dualarla açılarak on günde toplam 427 ailemizden 2.221 ferdin giydirilmesine vesile oldu. Toplamda 23.235 parça ayni yardım malzemesinin dağıtımı gerçekleştirildi. Soğuk kış günlerinde giyebilecekleri kışlık giysilerini temin eden kardeşlerimiz için bağışçılarımızın sayesinde bu kışın imtihanı çetin olmayacak. Şırnak Geçici Giyim Mağazamızda ayrıca 157 evladımıza “İyi ki Varsınız Çocuklar” hediye paketi ulaştırıldı.

 

Şimdi ise iyilik kuşanan Deniz Feneri yetkilileri ve gönüllüleri Mardin Geçici Giyim Mağazası için hazırlıklarını tamamladı. İlimizde bulunan ihtiyaç sahipleri tespit edildi. Açılışımız ile beraber ailelerimiz mağazamıza davet edilerek dışarıda bir mağazada alışveriş yapar gibi deneyerek ve seçerek isteklerine uygun elbiseleri temin edecekler.

 

Gittiğimiz her ilde bizleri coşkuyla karşılayan gönüllülerimize, daha fazla ihtiyaç sahibi aileye ulaşabilmemiz için bizleri destekleyen öncülerimize teşekkürü borç biliriz. İçini ısıttığımız her kardeşimiz için bağışçılarımıza minnettarız.   

 

Geçici Giyim Mağazalarımıza destek vermek için; 1 mont, 1 kazak, 1 bot ve 1 pantolondan oluşan “Giyim Setimiz” için 300 TL bağış yapabilirsiniz. SMS ile yardım için

5560’a GİYİM yazıp 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.