HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Gönüllü Ol

Gönüllü Ol

Sosyal aktiviteler, insani yardımlar, yardımlaşamaya ve dayanışmaya dair tüm her şeyde “Deniz Feneri Gönüllüsü” var.  

İyilikte Gönüllü Ol

 

İyilikler karşılıksız olunca güzel. Mutlu kalpler, gülen yüzler, tebessümle şenlenen gönüller için “İyilikte Gönüllü Ol.”

 

İyilik gönül işidir, gönülleri mutlu etmek için iyilikte buluşalım. Bu iyilik yürüyüşümüzde siz de gönüllü olmaya ne dersiniz? Haydi şimdi sende “Deniz Feneri Gönüllüsü” ol iyilikte buluşalım.

 

 

 

 

Gönüllü Kimdir?

 

Gönüllülük; yardım edilmesi gereken durumlarda hiçbir karşılık beklemeden ve menfaat gözetmeden ihtiyacın karşılanması gayesiyle tüm maddî ve manevî imkanların seferber edilmesidir. Gönüllü; iyiliğe vesile olabilme gayesiyle emeğini, zamanını, ilmini ve becerilerini esirgemeyen herkestir.

 

Bireysel Gönüllü Faaliyetleri ile STK Gönüllüğü Arasındaki Fark Nedir?

 

Gönüllülük, kişinin bireysel çalışmalarında veya sivil toplum kuruluşları tarafından organize edilen faaliyetlerde görülebilir. Buradaki en önemli fark, kurumların birden fazla gönüllüyü buluşturarak uyumlu çalışmasını sağlaması ile daha düzenli, çeşitli, güvenli ve geniş bir yardımlaşma ağını tesis edebilmesidir. Böylelikle gönüllü eylemleri sistemli bir yardım çalışmasına dönüşebilir.

 

Deniz Feneri Gönüllüsü ne yapar?

 

Büro İçi Çalışma

Gönüllülerimiz, dernek merkezimizde yürütülen ihtiyaç sahibi ailelerin yardım başvuru ve kayıt işlemlerinde evrakların sistemimize işlenmesine destek verebilirler.

 

Tanıtım ve Medya

Gönüllülerimiz, derneğimizin projeleri ve gündem oluşturma faaliyetlerinde daha fazla insana ulaşabilmesi adına sosyal medya kanalarında tanıtım çalışmaları organize edebilirler.

 

Çağrı Merkezi

Gönüllülerimiz, yardım almak ve bağışta bulunmak isteyenlerin bilgi edindiği çağrı merkezinde görev üstlenebilir; telefonlara cevap vererek arayanlara yardımcı olur, gelen istek ve şikayetleri kayıt altına alır.

 

Mesleki Danışmanlık

Gönüllülerimiz, mesleği veya hobileri ile ilişkili olan çeşitli konulardaki bilgi, birikim ve deneyimlerini derneğimizin farklı hedef kitleleri ile paylaşabilir ve onlara yönelik eğitimler verebilirler.

 

Etkinlik ve Projeler

Gönüllülerimiz, derneğimiz tarafından gerçekleştirilen etkinlik ve projelerde kendi kabiliyet alanlarına göre aktif görev alabilirler.

 

Dağıtım

Gönüllülerimiz, sürücü belgesine sahip olmaları halinde derneğimiz tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak yardım malzemelerinin tesliminde şoförlük desteği sağlayabilir; dilerlerse kendi özel araçlarıyla da bu görevi üstlenebilirler.

 

Sosyal İnceleme

Gönüllülerimiz, derneğimize yardım almak için başvuran ailelerimizin evine giderek ihtiyaç sahibi olma durumlarını ve hangi kalemlerde yardıma muhtaç olduklarını tespit etme işleminde bizlere yardımcı olabilirler.

 

Olağanüstü Afet Halleri

Gönüllülerimiz, afet ve acil durumlarda derneğimiz tarafından organize edilen yardım çalışmalarında aktif rol alabilirler. Afet bölgelerindeki çalışmalara destek verebilecekleri gibi afet bölgesine ulaştırılacak malzemelerin temin, tasnif ve ulaşımında da yardımcı olabilirler.

 

Lojistik Destek

Gönüllülerimiz, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere ayni malzemelerin kolilenmesinde, tasnif edilmesinde veya ulaşıma hazır hale getirilmesinde lojistik yetkililerimize yardımcı olabilirler.

İyilikte Gönüllü Ol
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.