HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Güldane G.

Güldane G.

Güldane hanımın %85 duyma kaybı olan evladı Küçük Yusuf'un duyması için hep birlikte destek verelim.

S/ustu dil, 

S/öz yüreğe emanet! 

 

Dil dolanır, boğaz düğümlenirse bilin ki görmeseniz de yüreği yıkayan gözyaşları akmaya başlamıştır az önce Güldane anne de olduğu gibi.  

 

Şükür ki onun ki mutluluk gözyaşlarıydı. Bir hafta kadar önce %85 duyma engelli oğlu Yusuf için başvurmuşlar bize ve gerekli işlemler, araştırmalar yapıldıktan sonra ilgili kurul yönlendirmiş projemize. Ne yaparız, nasıl yaparız, daha önce kullanılan cihazı nereden aldılar vb? Sorulara cevaplar almak ve hikayeyi oluşturmak için aradığımızı duyunca önce inanamadı sonra konuşamadı. Ve neden sonra uzun uzun anlattı. 

 

Yusuf ilkokula başlayacak bu sene ve hemen hemen hiç duyamıyor. Bebeklikten kalma cihazı artık tamamen amaca hizmetten uzak. Temmuz başında OMÜ Tıp Fakültesinden alınan raporda önerilen cihaz inşallah gençlik çağlarına kadar kulak olacak ona.  

 

-Çok endişeleniyordum, okullar açılacak ya halledemezsem duyamayınca hem öğrenemeyecek hem de artık görüş alanı dışından gelen araç vb hiçbir tehlikeyi algılayamıyor. Allah biliyor ya yine olmayacak sandım zira çok kapı çaldım asgari ücretle beş nüfusa bakan babanın eski bağkur borcu çıktı hep karşıma. 

 

Yusuf tez vakitte hem öğretmenini hem doya doya sarılırken “Oğlummmm” diyen annesini duyacak. 

Ve bir de söz verdim ben onlara, okulların açılmasının arifesinde yapılacak İstanbul Yarı Maratonu’nda “Daha Dokunulacak Çok Hayat Var” diyerek hem onların hem de BHK Projesinde sıkıntılarına ortak olma gayretinde olduğumuz kardeşlerimizin sesi olmak için koşacağım yirmi bir kilometrenin her adımını.

 

Yusuf 'u duyup güldürdünüz BHK Projesi ile! Tebessümü teşekkür hepinize.
 
Daha Dokunulacak Çok Hayat Var!
 

 

 
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.