HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Gülseven B.

Gülseven B.

Bir haykırış bu “Sessizliğin Sesi” bir haykırış ki avaz avaz!

K/anıyor yüreğim için için sessiz bir feryatla,
Enkazındayım dimdik ayakta duran acı hakikatlerin.
U/mutlu dünlerin gölgesi üzerinde c/anın,
Anılar zihnimde z/EL/z/ELE, hayalini kuruyorum güzel günlerin.
 
Gülseven Ablamız yetmiş beşinden gün almakta eşini ebediyete uğurladıktan sonra ona ellili yaşlarda nafakasını günlük işlerle çıkartan oğlu bakmakta. Ana-oğul 06 Şubat gecesi Hatay’da şimdi harabeye dönen evlerinde yakalanmışlar depreme. Ablamız yan dubarların yıkıntıları altında kalmış ve şükür ki oğlu fazla zaman geçmeden çekip çıkartmış annesini.
 
Dün kuruma bölgeden gelen tüm aileler gibi giyim, gıda ve temizlik ürünleri desteği almaya geldiklerinde tanıştık onlarla. Arkadaşlar çay ikramı için seslendiğinde teyzemize duyuramayınca kendilerini fark ettik duyamadığını. Oğluyla kısa bir sohbet sonrası anlaşıldı hakikat. Teyzemize ses olan ve her iki kulağı için de kullandığı cihazlar enkazda kalmış. O gün bugündür sessizliğe bürünmüş dünyası.
 
Şimdi memlekette her şey yoluna girene kadar misafiriz yanında dediği kızında kalan Gülseven Abladan biraz vakit istedik onu tekrar sese kavuşturacak cihazı temin için ve bugün gerekli testler ve kontrollerin yapılması için işitme merkezine gönderdik. Gelen bilgi mutlu edici standart birer cihazla her iki kulak da duyabilecek. Maliyeti yarı yarıya bölüştük ilgili hayır sever firma ile ve siz başlayın zaman kaybetmeden işlemlere dedik.
 
Biz yetişiriz sizlere “Bir Hayat Kurtar” bağışçılarımızla el ele.
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.