HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Hamdiye A.

Hamdiye A.

Hepimizde var kanayan bir yara, merhem olmalı insan insana! 

Alevsiz ve dumansız için için enikonu, 

Söyleyin o limana, 

Çoktan yaktım ben onu, 

Ya kül olup uçacak ya da doğacak küllerinden anka. 

 

 

62 yaşında Hamdiye Teyze ve 83 'ündeki Beşir Amca ile ekibimiz yarın Mardin’de açılıp ilden gelen ve gerekli araştırmaları yapılan yaklaşık 450 ihtiyaçlı aileye giyim ile gıda ulaştırılacak Geçici Giyim Mağazası çalışmaları esnasında karşılaştılar.  

 

İki çınarın tek isteği 27 yıllardır gözleri gibi baktıkları %94 engelli evlatlarının hayatını biraz daha kolaylaştırmak için ona uygun bir tekerlekli sandalye idi.  

 

Teyzem sesi titreyerek anlatıyor meramını: “ Yaşlandık oğul, eskisi gibi ne kaldırabiliyoruz oğlanı ne de zaten düzgünce oturamadığı bu sandalyeleri itebiliyoruz. Doktor işi oluyor birini bulacağız ki gidelim, sıkılıyor dışarda güneşi görünce çıkmak, dolanmak istiyor, bin bir bahane buluyoruz bize yardım edecek biri yoksa yakında ve boşta." 

 

Zor olan hayatında ufacık şeylerle mutlu olan Özcan, hediyeniz Midyat’ta ulaştığında ne zaman isterse güneşe çıkabilecek, anne ve babacığının yürekleri ferahlayacak oğullarına kimseye ihtiyaç duymadan yardımcı oldukça. 

 

Bir hafta müsaade istedik, "Mağazamız buradan kalkıp başka ile göçmeden Özcan için özel tasarlanmış, ayarlı tekerlekli sandalye ile çalacağız kapınızı” sözüyle ve içimizden inşallah bugün hallolur duasıyla.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.