HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler HAMİT A.

HAMİT A.

Çırpınıştır yaşamak, geçmişin kanatlarıyla güne tutunmaya çabalamak. 

Zaman, 
Su misali! 
Dünler gün oldu, 
Gün yarına yol alıyor. 
 
Uzun zaman sonra Hakkari’ye Geçici Giyim Mağazası Projesi kapsamında yaklaşık 500 Aileden 3000 kardeşimize giyim desteği ulaştırmak için gittiğimizde tanıdık ailemizi. 
 
Uzun uzun anlattı arzuhalini. Hani ekmeğini taştan çıkarmak deyimi var ya tam da bu güzel ailenin babası için söylenmiş sanki. Biri sağlık sorunlu üç evladı ve eşini kimseye muhtaç etmemek için bağ bahçe işlerinden tutunda, hamallığa hemen her gündelik işi yapmış.  
 
Allah sıhhat verdikçe bu bedene ben nafakamı çıkartırım da başımızda bir damımız olsa oluyor son sözü. Yıllardır çok kötü şartlarda, metruk bir yerde üstelik de kirada oturmaktalar ve mal sahibi de evi yıkacağı için çıkmasını istemekte. Bu durum yeni değil ve yaklaşık üç yıl önce eş, dost ve akrabaların desteği ve imecesiyle bir ev başlanmış kardeşlerinden vekalet alınıp ortak aile toprağına. Evin karkası ha bitti ha bitecek ve şimdi kara kış gelmeden o topraklara kapı pencere takılıp içeri girmek çabaları. Hem sokakta kalma endişesinden kurtarmak hem de astımla imtihan olan küçük yavrularını daha insani bir yaşama kavuşturmak için biz de varız dedik bu hayırlı işte. 
 
Gün yarına alırken yol inşallah sessiz duaları olacak kabul..!  
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.