HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Havva G.

Havva G.

2012 yılında eşini kaybeden ve iki yetimi ile hayata tutunan Havva hanımın yanan evi için desteklerinizi bekliyoruz.

Dünün şükrü sabırla ulaşır yarına, 

Yorulmazsın inan; 

Umut at yürek yangınının harına. 

Düştüm diye duracak mısın? 

Tut uzanan eli...

Bilemezsin ki nasıl ihtiyacı var duana. 

 

 

“İnsan, ana mahpus oğlum” derdi babam. Ne kadar haklıymış rahmetli "an" ne çok şeyi değiştirmekte hayatlarımızda. Bir anda kanatlanıp uçarcasına mutlu olabiliyorken o aynı an sanki hayatın sonuymuş gibi elimizi kolumuzu kırıp yaşam gücümüzü almıyor mu? 

 

Dün akşam saatlerinde Antalya’dan elimize ulaşan mektup tam da bu gel gitleri  yaşattı bana. İki gün öncesine kadar bir yandan bağ bahçe işlerinde nafakasını çıkartırken Havva Hanım bir yandan da birkaç aya kadar sekiz yıl önce eşini bir traktör kazasında kaybettiğinden beri hem ana hem baba olduğu kızının olacak düğününün hazırlıklarına koşturmakta idi.  

Bilmeden ki bilemezdi vakit dolmadan, bir anda nasırlı ellerinin emeğiyle yıllarca gıgım gıdım, dişinden tırnağından arttırarak hazırladığı çeyizlerin rahmetlinin de anıları içinde saklı olan evleriyle yanıp kül olacağını. 

 

“Şükür diyor çok şükür ya yavrularıma bir şey olsaydı. Yoktu zaten, olmadı ve aslında çok bir şey de hiç istemedim. Yine olmasın! İki duvar örer bir çatı koyar üstüne yaşar giderim.  

Şükür Allahım çok şükür! Bir tek yavrumun gözyaşları büküyor boynumu… Genç tabi, yuva kuracak, bin bir hevesle, emekle tamamladığı eşyaları, çeyizi … Üzülme kızım üzülme koyarız yerine dedim de “Nasıl anne, üç ay bile kalmadı düğüne?” sorusuna benim de cevabım yoktu “Allah Büyük”ten başka…” 

 

Az önce hem geçmiş olsun demek hem de ne yapabilirizin cevapları için aradığımdaki konuşmamızda iki evladının başında dağ gibi dimdik duran Mevla’dan gelende hep bir hayır bulan gören annemiz bunları söyledi özetle… 

 

Belediye, SYDV, eş dost ve yerel imkanlarla mümkün olan en kısa sürede kızımız evlendikten sonra ana oğulun yaşaması için küçük bir ev yapılacak. Bu biraz zaman alacak tabi bu sürede yuvasını komşusuna açan dostluk ve komşuluğun iyi günlere mahpus kör talihini değiştiren komşusunu yürekten kutluyoruz. 

 

Ve kızımızın yanan eşya, çeyizleri, gelinliği ve hatta isteyip de imkansızlıktan alamadığı işte ne varsa yerine konulsun diye ve asıl bu yürekli ananın gözünden kızımın düğünü de kendi gibi yetim kaldı diye tek damla yaş dökülmesin diye umudu diri tutmak, huzuru korumak ve hayatı anda güzelleştirmek için siz bir Hayat Kurtar’ın gönlü zenginleriyle imecedeyiz yine. 

 

Bereketli olsun! 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.