HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Hayriye Y.

Hayriye Y.

Hızlı Bağış Yap

4 çocuğu ile dul kalmış, yokluk içinde hayat mücadelesi veriyor Hayriye Abla. 

Hayriye Abla, Üsküdar’da çıktı karşımıza 15 ve 12 yaşında iki yetimiyleİki evladı daha olduğunu ve eşini geçen yıl bir iş kazasında kaybedttiğini öğrendik. Geçim derdi nedeniyle kızlarını SHÇEK Sevgi Evi'ne emanet etmiş, evlatları İstanbul'dayken evlat hasreti çekiyor bir bakıma. 

 

Hayriye Abla iki oğluyla şimdi bir düzen kurup kızlarını da tekrar yanlarına almanın gayretinde. Bu konuda ilk adımı attıktan sonra çaldı kapımızı. Ağabeyine ait ama oturulamayacak kadar köhne olan gecekondu tabir edilen evin tamir ve tadilatında destek olunması tek istediği. Ev akıyor, çatı öncelikli sorun. Boya badana ve yıkık döküklerin de elden geçmesiyle "bu harabe yuva olacak bize" diyor.

 

Çalışmalar başladı, hayır sever bir usta evi gördü. Yapılacaklar listelendi. Ramazan’da iftar sofralarına beş kişi hep birlikte oturacaklar inşallah.

 

Evin tamiri, eksik bazı eşyalar ve aileye yapılması gereken periyodik yardımlar için 11.000 liralık bir desteğe ihtiyaç var. Eşinin yokluğu nedeniyle çocuklarına hem ana hem babalık yapan Hayriye Abla'ya yardım etme vakti şimdi.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.