HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler İbrahim Ç.

İbrahim Ç.

İnsan yüktür kendine, Denk gelmezse dengine. 

Kendimle, bir ben, 

Düştüm de gidiyordum, 

Düştüm de yola... 

Neden/siz. 

Bilmiyorum ne zaman, 

Niçin durdum sebepsiz? 

 

Dadaşlar diyarı Erzurum’dan İbrahim Kardeşimiz daha otuz ikisinde ve burger hastalığına bağlı olarak ayaklarından biri diz üstünden kesildi maalesef. En büyüğü yedi en küçüğü üç yaşında olan dünya tatlısı iki kız bir oğlan babası. Tek geliri 2022 sayılı engelliler yasasına bağlı maaş olan İbrahim’in yaşam şartları da çok zor. Kiralarını ödeyemediği için uzun süredir oturduğu evden çıkıp daha ucuz bir bodruma yerleşmiş. Evi yuva yapan insan öncelikle ama yine de eşya da gerek ki yaşam kolaylaşsın. Bu evde beş cana bir çift kişilik yatak vardı sadece. Hem engelli ve sağlık sorunlu eşine hem de üç evladına kol kanat geren annemiz de sara, şeker ve tansiyon hastası.

Biz bir yandan kardeşimize gerekli olan engelli aracını temin için bu çalışmayı yaparken Doğu Anadolu Temsilciliğimiz (Erzurum) ailemizin hem mutfak ihtiyaçları hem de eve gerekli olan eşyaların temini için sıvadılar kolları. Gönlü zengin sizlerin bizlere tam da böyle yoksunluğu sessizce yaşayanlara ulaştırmamız için emanet ettiğiniz fitre ve fidyelerinizden Ramazanda zekatlarınızdan da yıl sonuna kadar her ay kira ve faturalarına destek için ulaşacak ayrıca. Ve bayram gelmeden çocuklar gülsün diye her gün yurt genelinde yüzlerce yetim, öksüz ve ihtiyaçlı yavrumuzun bayramlıklarına kavuştuğu giyim mağazalarımızdan biri olan Erzurum Mağazamız tepeden tırnağa giyindirecek üç evladımızla anne babalarını. 

Ne güzel demiş şair, “Ve bazen insan yük olur kendine, ille de denk gelmemişse dengine.” 

 Allah yuvalardan huzuru eksik etmesin gerisi tamamlanıyor vakti gelince mutlaka.  

İbrahim Kardeşimizin aracı bayrama yetişsin diye biz verdik siparişini haftaya ile ulaşsa kim bilir belki hatta engelli aracıyla gider bir iki iftara. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.