HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler İnci Kasırga

İnci Kasırga

Hızlı Bağış Yap

Kasırga ailesinin hayatında hep fırtınalar olmuş ama sabır demiş İnci Hanım ta ki kendisine uygulanan şiddet çocuklarına da uygulanmaya başlanana kadar.

Yoldayım…

Ne vakit çıktım unuttum,

Ne zaman varırım bilmiyorum.

 

Yoldayım…

Nereye, ne için?

Kime, kimlere gidiyorum?

Düşünmüyorum…

 

Yoldayım…

Yüküm, yaşanmışlıklardan yükünü almış yüreğim.

Ağır mı ağır…

Ve ağır mı ağır ilerleyebiliyorum.

 

Yoldayım Rabbim; sana sığındım…

Ömür yolculuğunda imtihan durağındayım.

 

Kasırga ailesinin hayatında hep fırtınalar olmuş, hep kasırgalar kopmuş ama sabır demiş İnci Hanım, sabır. Taki kendisine uygulanan şiddet çocuklarına da uygulanmaya başlanana kadar. Üç kızıyla kapıda kalınca şehr-i İstanbul’un yolunu tutmuşlar. Ekonomik olarak destek olamasa da annesi buradaymış zira.

 

İleri derecede astım hastası olan annemiz İnci Hanım ve iki küçük kızına evin ablası Mehtap özel güvenlik şirketinde çalışarak bakıyor. Belki de en büyük sınavı veren o. Zira birçok gencin gıpta ettiği, bu yolda servet döktüğü hukuk fakültesini geçen sene kazandığı halde kardeşleri ve annesi için gitmemiş/gidememiş. Hem çalışıp hem de okumak için bu sene tekrar sınava girerek Amasya Üni. Uzaktan Öğretim –Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümünü okumaya başlamış.

 

Tek başına genç yaşta anne ve kardeş sorumluluğunu omuzlayan bu kardeşimizin yükünü hafifletmek; birikmiş üç kirasından; İstanbul’a geldiklerinde annesinin ev için aldığı eşyaların icralık olan borcundan kurtarmak ve (ne yazık ki hala böyle şeyler oluyor) borcundan dolayı kesilmiş sularını açmak için yanında olmak istiyoruz.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.