HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler İrfan G.

İrfan G.

Yol zaman yolcu c/an..! 

Anları topladım, yaptım da can; 

Can yoruldu anbean. 

Koydum hayat salıncağına; 

Sallandı sabır büyüdü şükür. 

 

 

Anne baba olanlar bilirler anlatmaya yok gerek evladının saçının teline zarar gelse nasıl yanar can kanar yürek. Zaman durur da imkan olsa ömürden verilir hiç göz kırpmadan. Yeter ki onlar iyi, sağlıklı, huzurlu olsunlar. Ama hayatta her şey biz insanlar için ve bazen malımızla, bazen sağlığımızla bazen de can pare evlatlarımızla sınanıyoruz.  

 

İrfan kardeşimizle yaklaşık bir buçuk yıl önce kesişmişti ilk yolumuz daha hayatının baharında on beşinde yavrusu İrem görülmez bir kaza sonucu dördüncü kattan düşmüş, altı ay yoğun bakımda kaldıktan sonra şükür gözlerini açmış ama boynundan altı felçli ve yatağa bağlı kalmıştı. Şükür dedi İrfan Bey şükür, Mevlam yavrumu bana bağışladı ya gerisi sabır gerekirse sırtıma alır taşırım hastane hastane nerede tedavi umudu varsa. Öyle de yaptı çalmadık kapı, gitmedik hastane bırakmadı. Bir evladı halen üniversite eğitimi gören, eşi bir resmi kurumun mutfağında yardımcı personel olarak çalışan baba işini bıraktı tüm vaktini İrem Kız’a adadı. Aylarca hastanelerde yattılar fizik tedaviler alındı. Eve geldiklerinde kendi öğrendi yaptı.  

 

Baba kız çok yol aldılar önce Allah’ın izni sonra doktorların desteğiyle ve şimdi İrem için yeni umutlar belirdi. Kollarında, ayaklarında hisler uyandı. Yoğun ve uzun bir tedavi ile bizim de umudumuz artık İrem yürüyor müjdesini verebilmek bir gün.  

 

Maliyeti yaklaşık 600.000 lira olan ve Valilik İzinli kampanya ile desteklenen bir yıl sürecek tedavi önümüzdeki ay başlayacak inşallah. Ve ilk üç ayın %10’lük kısmını da inşallah “İyilik Y/olunca Koşan” siz BHK Projesi bağışçılarımızın desteğiyle biz karşılayacağız. 

 

U/mutlu çıkılan sabır yolunda desteğimiz gibi dualarımız da şükrü dilinden düşürmeyen babamız, annemiz ve İrem’le.  

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.