HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Kadir T.

Kadir T.

Lenfödem (fil hastalığı) hastası Kadir Bey'in tedavisi ve özel giysisi için yardım edelim.

Sabır...

Şükürle dolu ömür yolunda,

Benden önce biz diyenlerle kol kola.

Sabır...

C/anda en zorlu sınav,

Ebedi kurtuluş sonsuzlukta.

Sabır...

Kalan ömrün biten anında,

Kanatların varken uçamayanla yürümektir aslında.

 

Otuz yedi yaşında Kadir ve yedi yıldır zorlu bir hastalıkla imtihan halinde. Halk arasında fil hastalığı olarak bilinen “Lenfödem” tanısı konduktan sonra değişik tedavi yolları aranmış ta ki üç yıl öncesine kadar yatağa bağımlı ve yürüyemez haldeyken; 2016 başlarında uygulanan özel masaj seansları, sargılama ve sonrasında yurt dışından getirilen özel bası giysileriyle yürümeye başlamış.

 

Biri lise, biri ortaokula giden ve biri de üniversiteyi kazandığı halde babasının rahatsızlığından dolayı onunla ilgilenen üç evlatları var ve küçük olan Neşet de işitme engelli. Bir kulağı hiç duymuyor diğeri de cihaz desteğiyle işitmekte. Anne bir süre ev temizliklerine giderek eşinin tek geliri olan engelli maaşının yanında ek bir gelir girmesine vesile olmuş eve ve şimdi o da bel fıtığı hem bu işlerden hem de eşinin ağır hastalığı(yürüyemediği) süreçten kalma.

 

Kadir Beyin onu ayağa kaldıran bu yaklaşık iki ay sürecek kırk seanslık tedavinin ve özelliğini kaybeden yurt dışından getirilmesi gereken bası giysisinin yenilenmesi için desteğinize ihtiyacı var. 


Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.