HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Kaniye Y.

Kaniye Y.

İyilik ve dahi iyiler vesiledir yeni bir iyinin iyiliğine! 

Uzun uzun yaz ne olur dedi, 

Kelimeler cümleleri bağlasın ayrılığa inat. 

Uyaklar ahenkle aksın coşkun bir nehir gibi, 

Anlamlar yalnızlığı yalnız bırakan manalı kalabalıklarda bulsun kendini. 

S/özümüz hep azla çoğu anlatmaktan yana olsa da, 

Şiirin de şanındandır dize dize k/aleme dinletmek yürek sesini. 

 

On altı yıl önce evlat hasretiyle yanan bir çift olarak kapımızı çalmıştı Kaniye Abla ve %80 görme engelli eşi kapımızı. O günlerde değilse de sonra nasip etmiş Mevlam onlara evlatlarını kucaklarına almayı. Şimdi üç yaşında olan ve bu kez yaşadıkları şehirde iyilik adına koşturan özel yürekli bir kardeşimiz vesilesiyle yolumuzun tekrar kesişmesine sebep olan üç yaşındaki Naz yaklaşık dört ay erken doğmuş ve şükür Allah’ın izniyle tutunmuş hayata. O dönemden kalan tek sorun retinasının gelişmemesi. Bununla ilgili yaşadıkları şehirde gerekli tedaviye ulaşamayınca önce Ankara’ya sonra İstanbul’a sevkler yapılmış. İki kez lazerle operasyon geçirmiş. Ve şimdi Ocak ayı bitmeden, zaman kaybetmeden  olması gereken bir ameliyat daha var ve inşallah bu son olacak ki sonrasında kontrolleri retina ile ilgili İstanbul’da buna bağlı gelişen şaşılıkla ilgili de Ankara’da devam edecek. 

Tek geliri ve geçim kaynağı %80 görme kaybı olan babamızın 2022 sayılı yasa gereği aldığı engelli maaşı olan aile gerek kızlarının tedavisinin SG dışında kalan kısmını, gerekse ulaşım ve konaklamayı yardım ve desteklerle karşılamak zorunda. Yavrumuz ve ailemiz ile yolumuzun ikinci kez kesişmesine vesile olan kardeşimizin ön ayak olduğu yerel imecede gidiş dönüş ulaşıma ve bir iki günlük de konaklama için yeterli olacak destek toparlanmış. Ama işin en önemli kısmı retina operasyonu için yol kat edilememiş. Demek ki uzun yıllar, bekleyişler sonra anne babasına Naz’ı lütfeden Allah onların yüzlerini görmesi için de siz Bir Hayat Kurtar Projesi bağışçılarını vesile kılmış. 

Hak için hakka açılan yüreklerdeki umutlara aracı eller boş çevrilmesin inşallah, birlik, dirlik, sağlık ve huzur için dualarımız kabul olsun. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.