HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Kenan Karslıoğlu

Kenan Karslıoğlu

Hızlı Bağış Yap

Kenan Bey ve eşinin ciddi sağlık sorunarı var. Desteğinizle SGK borcunu ödeyip emekli olmak istiyorlar.

Kenan Bey Sakarya’da yaşıyor. Kontrol için Siyami Ersek Hastanesi’ne geldiğinde uğradılar Deniz Feneri’ne. Yaklaşık on yıldır ara ara yanında olmuşuz sizlerin desteklerinizle bazen gıda ulaşmış tencereleri kaynamış bazen de soğuk kış günlerinde bot - montla ayakları ve yürekleri ısınmış.

Kenan Bey hem kalp hem de astım hastası. Yakın geçmişte geçirdiği kalp ameliyatı sonrası uyku aptesi oluşmuş ve gece uyurken CPAP cihazı kullanması gerekiyor. 1350 lira olan bu cihaz tedarik edilemezse ciddi hayati tehlike söz konusu. Çok az uyuyabiliyor ve o uyurken kendi gibi sağlık sorunları olan (diyaliz ve kanser hastası) eşi Hatice abla bekliyor.

Kenan abi bu cihazın teminine destek istemek için kapımızı çalmıştı ama hasbihal ederken onun için bunun kadar elzem bir konu daha çıktı ortaya. Kendisi 1800 gün ile malulen emekli olabilmekte ve 425 gün eksiği var. Askerlik borçlanması şeklinde SGK’ya 5.448,25 lira ödediğinde emekliliğe hak kazanacak. Bu konuyu düşündüğünü ama böyle bir ödeme gücü olmadığı için yapamadığını paylaştı mahcubiyetle.

Şimdi hayatı birlikte omuzladıkları eşi Hatice ablayla hem sağlıklı bir nefes almak hem de hiç değilse gıda, fatura vb zaruri ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağım diye her ay ayrı bir kapı çalmaktan kurtulacaklar.

Desteklerinizle…

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.