Lübnan İçin Acil Yardım | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Lübnan İçin Acil Yardım

Lübnan İçin Acil Yardım

TL
Hızlı Bağış Yap

Şimdi iyilik ellerimizi, patlama felaketinde yıkılan Beyrut ve Lübnan halkı için uzatma zamanı. 

Maalesef yıllardır iç savaşın ve ekonomik çöküntünün içindeki Lübnan, 04 Ağustos 2020 Salı günü meydana gelen bir felaketle sarsıldı. Beyrut Limanı'nda meydana gelen felakette yüzlerce ölü ve binlerce yaralı var. Zaten ekonomik olarak büyük sıkıntılar çeken Lübnanlılar bu felaketle beraber tamamen uluslararası yardıma muhtaç hale geldiler. 

 

Osmanlı hakimiyetinin bölgede son bulmasıyla İngiliz ve Fransız mandasına giren ve uzun yıllardır rahat yüzü görmeyen ülkelerden biri de ne yazık ki Lübnan oldu. Fransızların bölgeden çekilmesiyle beraber başlayan etnik ve dini çatışmalar 40 yıl süren bir iç savaşla ülkeyi yaşanmaz hale getirdi. Tabii güzellikleri ve stratejik konumuyla Lübnan, Orta Doğu'nun gelişmiş bir ülkesi olması gerekirken ne yazık ki hem ülkedeki yerel güçler hem de uluslararası sömürgeci aktörler tarafından istikrarsızlığa mahkum edilmiş durumda. 

 

İç savaşın acısını atlatamayan Lübnan'da yıllardır süren siyasi istikrar sıkıntısı pandemi ile beraber ciddi bir ekonomik bunalıma da sebep oldu. Bunun yanında bölgesel ve yerel çekişmelerin bir deneme tahtası haline gelen ülkede ne yazık ki yaşanan patlama felaketi hepten Lübnan'ı yıktı. 

 

ŞİMDİ LÜBNAN İÇİN YARDIM ZAMANI

 

2 bin tondan fazla son derece tehlikeli amonyum nitratın patlaması o kadar büyük bir felakete yol açtı ki yüzlerce ölü binlerce yaralının dışında başkent Beyrut neredeyse tamamen yıkıldı. Patlamanın şiddetinin komşu ülkelerden bile hissedildiği bildirildi. 

 

Her zaman olduğu gibi dünyanın kanayan, ağlayan, yardıma muhtaç tüm bölgelerine iyilik elini uzatan necip milletimiz inanıyoruz ki kardeş Lübnan halkını da yalnız bırakmayacaktır. Deniz Feneri olarak yıllardır Lübnan'a Ramazan ve kurban dönemlerinde gidiyor, mazlum kardeşlerimize yardımlar yapıyoruz. Onlarca Lübnanlı yetim çocuğa destek oluyoruz. 

 

Bu patlama felaketinde de Deniz Feneri olarak yardım kampanyasına başlıyor ve evleri-işyerleri yıkılan, yakınlarını kaybeden, bizden yardım bekleyen Lübnanlılara yardım ulaştırıyoruz. 

 

LÜBNAN İÇİN NELER YAPABİLİRSİNİZ?

 

Lübnan İçin Acil Yardım kampanyamızda bir GIDA KOLİSİ için 100 $, SÜNGER YATAK için 25 $, BATTANİYE için 20 $ ve SICAK YEMEK için 10 $ bağışlayabilirsiniz. Ayrıca "AFET" yazıp 5560'a 1 SMS göndererek kampanyamıza 10 TL bağışta bulunabilirsiniz. 

 

Bunun dışında Genel Bağış projemize de istediğiniz miktarda bağışta bulunarak Lübnanlı kardeşlerimize yardım edebilirsiniz. 0212 414 60 60 nolu çağrı merkezimizi arayarak yapılacak yardımlardan ve başka destekler için de bilgi alabilirsiniz. 

 

 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.