HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Makbule K.

Makbule K.

Kemik iliği nakli gereken bir hastalıktan mustarip üniversiteli Makbule kardeşimiz için yardım talep ediyoruz. 

C/an!

Bir nefes kuş misali uçan ömürden,

Ömür, aldığımız borç doğarken.

 

Makbule, yirmisinde, üniversite için geldiği Yedi Tepeli Şehrin hayata tutunma çabasında ona yol arkadaşı olacağından habersizdi bir yıl öncesine kadar. Bir yıl önce tam da bugün hastalığı ile ilgili düzenlenen raporda şunlar yazıyor:

 

“Hasta, Ağır Aplastik Anemi Tanısıyla Takipli Olup Kan Transfuzyonu Tedavisi Devam Etmektedir. Hasta Kemik İliği Nakil Adayıdır.”

 

En az dört yıl sürmesi planlanan tedavisi iyiye giden Makbule’nin biri beş yaşında ve %73 engelli diğeri lise öğrencisi iki kardeşi var. Tek gelirleri emekli maaşı olan aile bu süreçte eşten dosttan çok destek gördük görmüş ve Mevla razı olsun hepsinden yine imkanları nispetinde devam etmekteler.

 

Ne yapalım sizin için dedik de; bir süre suskunluk oldu… Masanın üzerinde duran bir tomar tarihi geçmiş üzerine yenileri gelmiş faturalara yöneldi bakışlar. Babayı hem üzmemek hem çocukların yanında zora düşürmemek için müsaade istedik. Ve kapıda öğrendik çıkarken annemizden dört aydır kira da veremediklerini.

 

Okul için İstanbul’a gelen kızımız inşallah iyileşip tekrar ailece geri Trabzon’a köylerine dönünceye kadar misafirler bize!

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.