HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Mehmet Buğra Ş.

Mehmet Buğra Ş.

Hızlı Bağış Yap

Mehmet Buğra'nın fizik tedavi için desteğe ihtiyacı var...

Yalnızlık ..!
Kalabalıklarda gizli.
Şehrin şaşalı ışıltısında kaybolan yürekler
En son,
Durgun b/akışlı çocuk g/özlerinde görüldüler…
 
O, evladının sağlığına kavuşması için çırpınan bir baba. Ondan daha iyi kim ifade edebilir ki karşı karşıya oldukları durumu; 
bize yazdıklarıdır size ulaşan. 
 
Ve niyet odur ki; bu gül yüzlü evladımız on ay fizik tedavisine desteğimizle devam etsin.
 
Oğlum Mehmet Buğra;
 
Üç yaşında Polinöropati (Guillain Barre) hastası. Hastalığın tanımı ve tedavisi şu şekilde Guillain Barre sendromunun kesin nedeni henüz bilinmemekle birlikte bağışıklık sisteminde meydana gelen sorunlar nedeniyle oluştuğu belirtilmektedir. Hastalık genellikle bağışıklık sisteminin sinir hücrelerine zarar vermesi sonucunda meydana geliyor.
 
Bu sendroma özgü olarak bağışıklık sistemi çevresel sinirlerin miyelin kılıfına karşı harekete geçer ve tahribat oluşturur.
 
Tedavi ise, bağışıklık sistemini baskılayıcı ya da düzenleyici tedaviler kullanılmaktadır. Bu maksatla en sık kullanılan tedavi kortizon tedavisidir. Kortizon tedavisinin etkisiz olduğu durumlarda “intravenöz immünglobulin (IVIG)”, kan değişim tedavisi (plazmaferez) de kullanılabilir.
 
Mehmet Buğra şuanda hastalığının 3. ayında konulan teşhise rağmen diğer gullian barre hastalarindan farklı tek bacağını kullanamıyor bu tip bir polinöropati olayina daha önce rastlanmamış bu Emg raporları ile belirtildiği üzere tedavilerden olumlu sonuç alınamadığı için geçtiğimiz hafta tekrar ivik tedavisi aldı. İki profösör, iki doçent, sayısını hatırlamadığımız kadar uzman doktor muayene etti.
 
Onun üzerinde hastanede tahlil, tetkik ve tedavi işlemleri gördü. Ne yazık ki hastalık C grubu olarak nitelendirildiği için devletin sağladığı imkanlar yetersiz geliyor. Destekli yürüyebilmesi için dizlik yapılması gerekiyor fakat C grubu hasta olduğu için devlet desteği yok. Fizik tedavinin 30 seanstan fazlasını karşılamıyor. Mehmet Buğra 30 seans hakkını kullandı ve haftanın beş günü fizik tedaviye devam etmesi gerekiyor. Kapsamlı fizik tedavi merkezleri aylık 750 lira ücret talep ediyorlar. Ve acil gerekli olan Anestezili Spinal Kontrast MR için devlet hastanesinde en erken 4 ay sonrasına gün veriliyor bu tetkikin dışarda yapılması gerekiyor. Velhasılıkelam borç harç buraya kadar geldik ama maddi durum el vermediği için bu yapılması gereken şeyleri bekletiyoruz.
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.