HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler MERVE S.

MERVE S.

Marifet darda var olup, zifiride aydınlatmak önün, 

Gözden umma medet,kapat onları, nur s/açsın s/ana rehber gönlün.

Değer; 

Darda da güzelden; doğrudan yanaysa yüreğin;  

Karanlığı da görüyor, seviyorsan aydınlık gibi... 

Şükre emeği katık et, ha gayret.  

Tükenme..!  

Niyazının duyulması yakın sabret. 

 

Merve kardeşimiz öyle güzel özetlemiş ki veren elken dara düşüp alan olma imtihanını her şeyin biz insanoğlu için olduğunun farkındalığı ve Mevlaya tam teslimiyetle. 

 

Biri sağlık sorunlu ve tedavisi devam eden dört çocuk sahibi ailemiz salgın süreci öncesi borç harçla açtığı tavuk ürünleri sattıkları küçük işletmelerinde hem iş veren hem de darda kalanlara kendi çaplarında el tutanken salgınla birlikte işlerin durması sonucu aldıkları borçları ödeyemez hale gelip bazı borçların hukuki takibi başlayınca elde avuçta, evde dükkanda ne varsa satmışlar ama borçların hukuki süreç maliyetlerini bile karşılayamamışlar. 

 

Uzun uzadıya dertleşir gibi yazılan mektupta ve sonrasında bizzat gidilip ziyaret edildiğindeki konuşmalarda özetle "Düştüğümüz yerden doğrulmamız için bir ele ihtiyacımız var" deniyordu.  

 

Çarkın dönmesi için mal almamız gerek ama toptancılar borçlu olduğumuz için vermediği gibi biz de iş yapamadığımız için borcu bırakın hem evin hem de küçük dükkanımızın kirasını ödeyebilme gücünden her geçen gün daha da uzaklaşıyoruz. 

 

Tek sermayesi emeği olan ve bu emekle altı kişilik ailesinin nafakasını çıkartırken şükrü sabra katık yapan annemize onları salgın öncesi günlerine götürecek yola düşebilmeleri için desteğe davetlisiniz.  

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.