HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Meryem A.

Meryem A.

Dokunduğunuz her hayat şükür ki başka hayatların da umut olmakta dünyalarına.

 

Sen Susunca! 

Suskunluğunu,  

Sustukların suskunluğuna susmayıp, 

Susturmalı! 

 

 

Üç kardeşin ortancası beş yaşındaki İsmail Enes ve onu ağabeyi ile kardeşinden ayıransa derin suskunluğu. Bebekliğinden beri aile içi sorunlar ve şiddete şahit olan yavrumuz dil varmıyor söylemeye ama yaklaşık bir buçuk yıl önce aileyi kaderine terk eden babası tarafından hem psikolojik hem de fiziksel şiddete maruz bırakılmış.  

 

Okul çağında olmasına rağmen bir yaşındaki bebekten farksız şimdi birkaç basit kelimeden fazlasını duymak mümkün değil ağzından. Geçtiğimiz günlerde tüm fiziksel bulguları kontrol edilip, muayene ve tetkikleri yapılan İsmail Enes’in suskunluğunun nedeninin tamamen psikolojik olduğu tanısıyla tedavisinin psikologlarca sürdürülmesi kararı verilmiş. 

 

En az üç ay sürmesi gerekli bu konuşma seans ve terapilerin maddi boyutu ise yardımlarla geçinen ve kirasını onu kuruma yönlendiren komşuların elbirliğiyle ödediği annemizin elini kolunu bağlamış. 

 

İsmail Enes, onu susturan korkuların üzerine gitsin, içinde biriktirdiği feryatları haykırsın ve gözü yaşlı anacığına ağız dolusu “Anneeeem” diyerek sarılsın diye önce dualarımızı sonra yüreklerimizi birleştiriyoruz.  

 

Daha dokunulacak çok hayat var ve her dokunduğumuz hayat şükür ki başka hayatların da umut olmakta dünyalarına. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.