HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Metin Ayar

Metin Ayar

Hızlı Bağış Yap

Metin abinin Rabbimizin izniyle sağlığına kavuşması yolunda bir haftalık tedavi gideri için Bir Hayat Kurtar Projesinde gönül birliği yapıyoruz.

“Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi

Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi

Saltanat didükleri ancak cihan gavgasıdır

Olmaya baht u saadet dünyada vahdet gibi

Ko bu ıyş u işreti çün kim fenadur akıbet

Yâr-ı baki ister isen olmaya tâat gibi

Olsa kumlar sagışmca ömrüne hadd ü aded

Gelmeye bu şîşe-i çarh içre bir saat gibi

Ger huzur itmek dilersen ey Muhibbî fârig ol

Olmaya vahdet cihanda kûşe-i uzlet gibi.”

                             K.S.Süleyman-Muhibbi

 

Ne güzel söylemiş Kanuni. Bir nefes sıhhat..!

 

Kaybedilene kadar çok da farkında olmadığımız o yüce servet. Metin Ağabeyimiz de birkaç yıl öncesine kadar ve hatta bu sektörün içinde bir emekçi olmasına rağmen çok da bunun farkında değildi. Bazen hayat insanın sadece düzenini bozmakla kalmıyor bu mücadele esnasında güçsüz düşürüp en zayıf anında elindeki sağlık hazinesine de saldırıyor.

 

İki kız evlat babası Metin Bey. Kızları her babanın olduğu gibi onun da göz bebeği, gururu. Ablamız Genetik Mühendisliği okumuş, sanki ilerde babasının bu konudan muzdarip olacağını hissedercesine. Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde başlayan hikaye şuan Kanada Toronto’da doktora ve lisansüstü olarak devam ediyor. Bir yıl sonra bitecek inşaallah. Küçük kızımız da ablamız gibi başarılı maşallah. Bu sene lise bitecek ve  yolu onun da açık olacak inşallah.

 

Metin Abi; aynen şöyle ifade etmiş bu derde/rahatsızlığa yakalandığı ilk anı:,

 

“Yaşadığım aile sorunları ve çocuklarımın hayatlarını idame ettirme mücadelesi verirken aşırı kilo kaybıyla başlayan sağlık sorunlarım sonunda Pankreas Kanseri tanısı konuldu.”

 

Metin abi bir ameliyat olmuş ve rahatsızlığın nüksetme riskine karşılık ışın ve kemoterapi tedavisi sürüyor. 2016 Şubat ayına kadar kullanması gereken ilaçlar ve bunların bir kısmının SGK tarafından karşılanmaması zor olan hayatını daha da zorlaştırmış.

 

Toplum sağlığı merkezinde çevre sağlığı teknikeri olarak hizmet veren Metin Abi; kendini iti hissettiğinde, kemoterapi almadığı dönemlerde özel bir spor kulübünün antreman ve maç gün ve saatlerinde sahanın temizliğini yaparak, çay; su vb satarak ek gelirle elde etme gayretinde. Aldığım maaş ilaç parama yetmiyor; kira ve özellikle kızlarımın eğitim masrafları.

 

Onu tanıyan kısa sürede çalışkanlığı ve samimiyetini anlıyor. Eylül’den beri gün aşırı vurulması gereken ve tanesi 1400 lira civarında olan iğnesini de bu güne kadar etrafındaki iyi insanların desteğiyle alarak tedavisine devam edebilmiş. Mesai arkadaşları, mesai sonrası gittiği spor kulübü ve o kulübe çocuklarını götüren veliler…

 

Şubat'a kadar devam edecek tedavi de Aralık ayının ortasına kadar kullanacağı iğneleri tedarik edilmiş. Devamı için imeceye biz de katılıyoruz. Ve Metin abinin Rabbimizin izniyle sağlığına kavuşması yolunda bir haftalık tedavi gideri için Bir Hayat Kurtar Projesinde gönül birliği yapıyoruz.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.