HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Metin Ayar

Metin Ayar

Hızlı Bağış Yap

“Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi
Saltanat didükleri ancak cihan gavgasıdır
Olmaya baht u saadet dünyada vahdet gibi
Ko bu ıyş u işreti çün kim fenadur akıbet
Yâr-ı baki ister isen olmaya tâat gibi
Olsa kumlar sagışmca ömrüne hadd ü aded
Gelmeye bu şîşe-i çarh içre bir saat gibi
Ger huzur itmek dilersen ey Muhibbî fârig ol
Olmaya vahdet cihanda kûşe-i uzlet gibi.”
                             K.S.Süleyman-Muhibbi
 
Ne güzel söylemiş Kanuni. Bir nefes sıhhat..!


 
Kaybedilene kadar çok da farkında olmadığımız o yüce servet. Metin Ağabeyimiz de birkaç yıl öncesine kadar ve hatta bu sektörün içinde bir emekçi olmasına rağmen çok da bunun farkında değildi. Bazen hayat insanın sadece düzenini bozmakla kalmıyor bu mücadele esnasında güçsüz düşürüp en zayıf anında elindeki sağlık hazinesine de saldırıyor.


 
İki kız evlat babası Metin Bey. Kızları her babanın olduğu gibi onun da göz bebekleri gururu. Ablamız Genetik Mühendisliği okumuş sanki ilerde babasının bu konudan müzdarip olacağını bilircesine. Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde başlayan hikaye şuan Kanada Toronto’da doktora ve lisansüstü olarak devam ediyor. Bir yıl sonra bitecek inşallah. Küçük kızımız da ablamız gibi başarılı maşallah. Bu sene lise bitecek ve yolu onun da açık olacak inşallah.


 
Metin Abi; aynen şöyle ifade etmiş bu derde/rahatsızlığa yakalandığı ilk anı:,
 
“Yaşadığım aile sorunları ve çocuklarımın hayatlarını idame ettirme mücadelesi verirken aşırı kilo kaybıyla başlayan sağlık sorunlarım sonunda Pankreas Kanseri tanısı konuldu.”


 
Metin abi bir ameliyat olmuş ve rahatsızlığın nüksetme riskine karşılık ışın ve kemoterapi tedavisi sürüyor. 2016 Şubat ayına kadar kullanması gereken ilaçlar ve bunların bir kısmının SGK tarafından karşılanmaması, zor olan hayatını daha da zorlaştırmış.
 
Toplum sağlığı merkezinde çevre sağlığı teknikeri olarak hizmet veren Metin Abi; kendini iyi hissettiğinde, kemoterapi almadığı dönemlerde özel bir spor kulübünün anteman ve maç gün ve saatlerinde sahanın temizliğini yaparak, çay; su vb satarak ek gelir elde etme gayretinde. "Aldığım maaş ilaç parama yetmiyor; kira ve özellikle kızlarımın eğitim masraflarına" diyor.


 
Onu tanıyan kısa sürede çalışkanlığı ve samimiyetini anlıyor. Eylül’den beri gün aşırı vurulması gereken ve tanesi 1400 lira civarında olan iğnesini de bugüne kadar etrafındaki iyi insanların desteğiyle alarak tedavisine devam edebilmiş. Mesai arkadaşları, mesai sonrası gittiği spor kulübü ve o kulübe çocuklarını götüren veliler…


 
Şubata kadar devam edecek tedavisi için gereken ilaçlar ve Aralık ayının ortasına kadar kullanacağı iğneleri tedarik edilmiş. Devamı için imeceye biz katılıyoruz. Ve Metin abinin Rabbimin izniyle sağlığına kavuşması yolunda bir haftalık tedavi giderleri için Bir Hayat Kurtar Projesinde gönül birliği yapıyoruz.


 
http://www.denizfeneri.org.tr/proje/metin-ayar_618/
 
2015 yılı sonlarına doğru yukarıdaki satırlarla Metin Ağabeyimizi gündeminize getirmiştik ve sizler de Rabbim versin ecrini, gerekeni yapmıştınız. Metin Ağabeyden hem güzel hem de onu darda koyan haberler var. Öncelikle selam ve duaları tabi. Tedavisi çok şükür iyi cevap verdi ve 3 ay daha uzatıldı. Bu zorlu ve maliyetli tedaviyi buraya kadar getirmek bile onun için imkansızken Allah’ın izni ve iyiliğin elbirliğiyle aşıldı zorluklar. Ve şimdi karşımıza çıkan yeni 3 aylık durumun ilk ayını mesai arkadaşları, ikinci ayını ikinci iş olarak temizlik ve çay servisi yaptığı spor okulunun velileri karşılamışlar. Nisan ayı için bizlerden hayırlı haberler beklemekte.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.