HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Metin G.

Metin G.

Mübarek Ramazanda desteklerimiz yüzde 95 engelli Metin kardeşimiz için olacak. En kısa zamanda o da bir yuva sahibi olacak inşallah. 

İnsanın yağmurudur g/özyaşı,

Yüreğini yıkayan!

Ne her gülen mutludur,

Ne de üzgün her ağlayan!

 

 

"İnsan merhamet, hasret, vefa gibi duygulardan yoksun olsa ne kadar değersiz olurdu" diye düşündürdü bana, Metin kardeşimle telefonda yaptığım sohbet.

 

Aranmak, sorulmak, derdiyle dertlenilmek duygulandırmıştı %95 engelli ve dört evladını (biri üniversite eğitimi görüyor) büyük mücadele ile okutma gayretinde olan kardeşimizi.

 

"Ev yapma girişimin varmış, güle güle otur inşallah." dediğimde, önce iç çekti, kısa bir sessizlikten sonra; "Allah nasip eder inşallah." dedi. Ve "koskaca köyde kirada oturan bir benim. Daha önce köy kahvehanesiydi oturduğum yer. Sahibi kahvehane olarak kullanılmasını istemeyince ufak değişikliklerle eve çevirdi ve biz sığındık oraya." diye devam etti. Boğazı düğümlendi sonra "eşim gün yüzü görmedi ama Allah razı olsun ondan bir gün bile şikayet etmedi" derken.

 

"Ne iyi etmiş de daha önce birlikte çalıştığımız arkadaşımız, bu aileyi bize iletmiş" diye geçirirken içimden, detayları konuşuyorduk. Ev köyün biraz dışına akrabalarla müşterek bir yere yapılacakmış, yanına da ufak bir ahır.

 

"Hanım hem çok sever hayvanları hem de çok iyi anlar o işten. İki inek temin edebilirsek süt satarak evi çekip çeviririz inşallah." derken uzun süren bir kış sonrası bahara erişmenin umudu vardı sözlerinde.

 

Eş dost yardımlarına, ramazanda duyan bilenlerin zekat ve fitreleri eklenerek alınacak malzemelerin tam bir köy imecesi ile yuvaya dönüşmesine şahit olacağız bu iş bittiğinde. Yer yola biraz uzak malzemelerin taşınmasından tutun da evin işçiliğine para ödemeyecek.

 

"Siz nasıl, nereden duydunuz, hay Allah?" diye şaşkınlığını atmaya çalışan Metin kardeşimiz, vefalı ve çalışkan eşi ile yakın gelecekte anne babalarının omuzlarından bütün yükleri inşallah okuyup alacak olan evlatları için biz de varız dedik bu bereketli imecede. Allah nasip eder gerçekleşirse niyetimiz hem ev için alınacak inşaat malzemelerinin bir kısmına destek vermek hem de inşallah bu güzel ailenin geçip kapısı olacak iki inekten birini almak olduğunu söylediğimde , görmedim ama sohbetimizin başında hüzünden damladığını hissettiğim gözyaşlarının yerini mutluluktan damlayanların aldığından emindim.

 

Selam olsun Sivas’a, gönlü saray insanların yaşadığı köye ve yüreğini g/özyaşlarıyla yıkayanlara...

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.