HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Muammer D.

Muammer D.

İyiliğe Engel Yok! 

Kapat gözlerini ... 

Kalk yürü hissetmeden bacaklarını, tutunmak istediğinde duvara ellerinin olmadığını fark et. Yardım çağırmak için bağırdığında konuşamadığını ...Duyma, duyama, bu kara sessiz bir rüya... 

 

Hey kardeşim !!!  

C/anda yaşadın ya bu duyguları. Her saniyesinde içselleştirerek engelli kardeşlerinin hissiyatlarını.  

Hiçbir engel hiçbir şey için engelleyemez seni. 

 

Görmeyene göz, duymayana kulak, konuşamayana dil ve yürek yürek koşan "ÖZ"ümüz, bizi gerçek engelli yapacak tek uzvumuz. 

 

Özünde engel barınamayanlara selam olsun!!!  

Sevgi engel tanımaz...İyiliğe engel yok. 

 

Özgül Abla, “Bir yıldır yatağa bağlıyım, engelli oğlum ve yaşlı eşimin eline bakıyorum her işim için” diye başlayıp durumunu özetlediği talep mektubu Ramazan başında ulaştı bize. 

 

Böbrek yetmezliği ve fil hastalığına bağlı %96 engelli olan ablamız haftada üç gün diyalize giriyor. Özellikle bir ayağında çok belirgin olan fil hastalığına bağlı aşırı kilolu oluşu bu gidiş gelişleri imkansız hale getirince evin daha önce kömürlüğü olarak kullanılan giriş katını odaya çevirmiş eş dost, konu komşu. Şimdilerde orada çekyatta yatıyor.

 

Tüm ihtiyaçlarını ona bakmakta olan kendi de sağlık sorunlu olan eşine verilen evde bakım ücretiyle karşılayan, hastane ve ev arasına sıkışmış bu ablamızın, günün %90’ını yatarak geçirdiği için sağlıklı bir hasta yatağına, oluşmaya başlayan yaralar artmasın diye havalı yatağa ve aşırı kilolu olduğundan (130) özel model bir tekerlekli sandalyeye ihtiyacı var.  

 

Bayrama yetişse keşke ama zaman dar. Belli mi olur, bazı dualar çabuk yol bulur. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.