HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Murtaza H.

Murtaza H.

Bereketin birlikte güzel olan hasadını ancak, 

Umudu gönül tarlasına beraber ekenler yapacak! 

Yürü sen, 

Durma! 

Düş/sen de doğrul. 

Yo/ğ/rul da etme şikayet. 

 

Yürürsen, 

Adım adım eşlik eder s/ana merhamet. 

Bir gittiğin bin gelir, 

B/iz olur iyilik, sen yürürsen. 

 

 

Murtaza, beş kardeşin en büyüğü büyük dedimse on beşinde daha. Doğuştan el ve ayaklarında engelleri var yüreğinin güzelliği yüzüne yansıyan bu kardeşimizin. Daha önce okulda öğretmenlerinin ve çevrenin desteğiyle yıllar önce bir protez tedarik edilmiş kendisine ama yeterince bütçe oluşturulamayan bu ürün hem onu taşıyamamakta hem de ona uygun değil. Bir süre sonra deformelerin yanında Murtaza’ya bel ağrıları da vermeye başladığından kullanımı doktorlarca yasaklanmış bu protezin. Ne günlük nafakasını iş çıkarsa hamallık yaparak çıkartan babanın ne de ikinci bir protez temini için çevrelerinin gücü olmadığından yine eski günlerine döner çok üzülse de anne, babasına belli etmeden Murtaza.  

 

Kendisiyle özel ilgilenen okul müdürü sayesinde haberimiz oldu bizim de tebessümünde gülistan gizli delikanlıdan. Sağlık raporları ve fiziki durumu incelendi ve kendisi için sağ ayağına takılacak modüler sistem özel tasarlanacak protez belirlendi. Ve dahası zaman kaybetmemek, bir an önce Murtaza yürüsün ve hatta küçük adımlarla da olsa koşmaya başlasın diye yapımına başlandı. 

 

Ellerini de sağlıklı kullanamıyor ama önce bir ayağa kaldıralım inşallah hep birlikte sonrasında onun için de muayenelerden çıkacak sonuçlara göre elden ne geliyorsa yapılacak Allah’ın izniyle. 

 

Yüreğinde birlik ve beraberliğin güzelliğini, paylaşmanın çoğaltan bereketini taşıyan siz gönlü zenginlerimizin iyilik izleri olacak inşallah Murtaza’nın her adımında. 

 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.