HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Nadiye E.

Nadiye E.

Hızlı Bağış Yap
Bire bir eklemeden olur mu iki?
Hafifler;
En ağırı bile paylaşırsan yükü.
Darda;
Dua ilaç derde,
Varda şükrüne şükür ekle.
 
 
Önce oğlundan ve sonra da gelininden aldığı ve kanserle mücadelemde gücüme güç kattılar dedikleri emanetleri sokakta kalma endişesiyle emanet etmek için kapımızı çaldı Nadiye Teyze. 
 
Nur yüzlü, gözü yaşlı, ağzı dualı ve şükür bu güne de şükür demekte sürekli yetmiş beşlik çınar. 
 
On yıl olmuş kanser hastası oğlunu toprağa vereli ve gelini de dört ay önce beyin kanaması geçirince üç torununun hem babası hem annesi olmuş babaanneleri. 
 
Bazen üst üste gelir ve biz bazen bunun ardında saklı hikmeti göremeyiz. Nadiye Teyzem farkında çok şükür. Bunca yıl zorda kaldığımız da oldu ama eş dost kendi çevremiz bir şekilde yetti. Vakti şimdiymiş yetimlere Deniz Feneri’nin kol kanat germesi için diyor. 
 
Ve anlatıyor özetle…
 
Üç yetim, hasta iki kadın biz böyle kalınca el tuttu sağolsun o zamanki kaymakam bizim uzak bir akrabanın arsasına küçük bir prefabrik ev kondurdu. Ohh dedik şükür kira derdimiz kalmadı. Bulursak yedik ayağımızı yorganımıza göre uzattık. Birkaç yıl önce kız torunlardan büyüğüne lösemi tanısı kondu daha çocuk yaşta zorlu bir süreç başladı hala da sürüyor kontrolleri. Annesi bu arada çok yıprandı ve dört ay önce de onu kaybettik beyin kanaması dediler. Babadan kalan emekli maaşıyla kıt kanaat geçiniyorduk büyük torun kardeşleri için bıraktı okulu üç beş kuruş faydam olur diyerek on altısında dışardan devam ederim dedi ve ediyor da.
 
Bayram öncesi tanımadığım birileri çaldı kapımızı neden sonra öğrendik ki arsanın sahipleriymiş. Bizim akrabanın sandığımız yer bize izim benzerliğinden karışıklık olmuş dediler ama sebep nedir bilmem meğerse başkasınınmış. Yandaki arsalarla bitişik inşaat başlatacaklarmış. 
 
Elde yok avuçta yok… Üç çocuk bir yaşlı hasta kadın önümüz kış … Nereye sığınırız...! diye düşünürken burada buldum kendimi…
 
-Ev baktın mı teyze kiralık …
-Soruşturdum, ama para olmayınca …
-Ne kadar ortalama, ne dediler?
-Çok para evladım, çok para 900 diyen var 1000 isteyen…
 
Üç fidanı gölgesinde büyüten çınar, gizli ağlamış gözyaşlarıyla sularken onları yıllarca. Şimdi ise aşikar.
Mahallenden çok uzaklaşmadan, eşten dosttan kopmadan, çocukların okula gidiş gelişlerini zorlaştırmadan içine sinen, hem senin hem hasta torununun sağlığına uygun bir ev beğen tut. Seni bize yollayan o evin kira ve masraflarını da yollar. 
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.