HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Nasrettin İ.

Nasrettin İ.

Hızlı Bağış Yap

Bir kaza sonucu hayatı alt üst olan Nasrettin Abimiz için iyilik elimizi uzatıyoruz, haydi, iyiliği bekletmeyelim. 

Ağıtlarına sağır güz gülleri için

s/olmayan bağlarda rengarenk çiçeklerle bezeli yollar aşan bülbüle meftun,

Ve...

Zemheri a/yazında ölümüne açan kardelenin azmine hayran

S/öğütler büyüttük umutla yeni baharlara!

 

Büyüttük ki Nasrettin Ağabey ve onun gibi sabır ehli koca yüreklere rastladıkça, utanmayalım küçücük sıkıntılara isyan edişlerimizden.

 

Elli ikisinde Nasrettin Ağabey, birkaç yıl öncesine kadar hepimiz gibi sağlık-sıhhatle işinde gücünde yürüyorken ömür yolunda çalıştığı balıkçı gemisinde güverteden depoya düşerek ağır yaralanmış. Kuyruk sokumunda oluşan parçalı kırıklar maalesef platinlerle tutturulsa da tıp dilinde “İntervertebral Disk Bozukluğu” adı verilen ve normal bir şekilde oturmasına bile imkan vermeyen kronik engel durumuna sebep olmuş. İş kazası ve iş verenle ilgili uzun sürecek hak arama çabası var. Yatağa bağlı kaldıktan sonra bir süre ablası bakmış. Yuvasında huzurlarının kaçtığını fark edince Nasrettin Ağabey kardeşinin yanına geçmiş, şuan aynı durumun burada da yaşanması onu en çok üzen konu.

 

Yıllar öncesinden kalan SGK kaydına bağlı borcu, engelli maaşının ve ona bakana verilen bakım parasının kesilmesine sebep olunca durum daha da zora girmiş.

 

-"Bu borçtan kurtulursam engelli olduğum için rahmetli babamın emeklilik maaşını alabileceğim. O zaman bu maaşı bir huzur evine vererek itilip kakılmadan, kimseye yük olmayıp, tadını kaçırmadan kalan ömrümü tamamlayacağım inşallah" diyor gözündeki yaşları gizlemeye çalışsa da sesinden şıp şıp damlarken.

 

Konuyu ilgili arkadaşlar araştırdılar ve umutlarını sabırla büyüten ağabeyimizin yaklaşık 6000 lira olan borcunu kapatıp, yatağa bağımlılıktan ve buna bağlı sağlık sorunlarından kurtarmak için de bir akülü araç temin etmek için gönül birliği yaptık.

 

Kısa sürede hep beraber gerçekleştiririz inşallah.

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.