HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Nihat K.

Nihat K.

Karanlıkta göz yitirir, cehalette söz değerini.

Düşünce..! 
Bir el veren varsa, 
Hal hatır soran, 
Dertlenen derdinle, 
Öyle laf olsun diye değil yürek ile. 
Ne mutlu sana, bana, ona, 
Farkındasın değil mi zenginliğinin? 
Zira, en büyük servet bu dünyada. ,
 
Düşenin mi dostu olmaz yoksa dostu olan mı düştüğünü anlamaz?
 
Mahallesinde sevilen, sayılan, sözü geçen, kim dardaysa yetişen, işinde gücünde eskilerin tabiri ile fukara babası, yeri geldiğinde racon kesen şimdilerde elli altısında önce görme yetisini sonra ailesini kaybeden, apartmanlar arasına sıkışmış metruk bir barakada hayatını sürdüren Nihat Ağabeyin hikayesini dinlediğimden beri bu soru meşgul etmekte zihnimi.  
 
Hep vermeye alışan, hep yardıma koşan bu koca yürekli adam diyememiş ki kimseye derdini. Bu da bir sınav deyip çekmiş sineye taki olaylardan ve durumundan haberdar olan eski dostlar duyup ne yapılabilir, var mı tedavisi sorusuna cevaplar arayana kadar. Bizi de onlar haberdar ettiler optik sinir diye tabir edilen ve tedavisi hem çok zor hem de oldukça maliyetli olan derde duçar arkadaşlarından. 
Kendi aralarında karınca kararınca toparladıkları destekle birçok hastanede kontrolleri yapılmış Nihat Ağabeyin ve gelinen noktada yüzde yüz garantisi olmamakla birlikte tek bir tedavi yolu olduğu ortak kanısına varılmış. Beyinle göz arasında bağlantıyı kuran ve işlevini kaybeden bu sinirlerin yeniden aktif edilebilmesi için üç seans PRP işlemi yapılacak ve inşallah istenen olumlu sonuç alındığında da kök hücre tedavisi ile hastanın üç, beş metrelik yakın alan görme yetisini kazanması sağlanacak Allah’ın izniyle. Kimi kimsesi olmayan Nihat Ağabey ile şimdilerde eskiden çok faydasının dokunduğu bir ablamız ilgileniyor, yemeğini eksik etmeyip bir göz oda olan barakasının temizliğini vb yapıyor. Yaşadığı yere de bir çeki düzen vermek gerekti. Isınma sorununu çözecek elektrikli soba, eksik olan birkaç parça beyaz eşya ile hem yatması hem oturması için çekyat acil ihtiyaçtı sağlık konusuyla birlikte eş zamanlı geçildi harekete ve en kısa zamanda çözülecek inşallah. 
 
Öncelikli olarak tedavinin ve aslında sonrasındaki asıl işlem olan kök hücre nakli için dostlarınca etrafta oluşturulacak imecenin ilk aşaması olan PRP için gerekli adımın atılması. 
 
Karanlığın hükmü aydınlık gelene kadar, inşallah siz Deniz Fenerleri ışık olacaksınız Nihat Ağabeye! 
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.