HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Rukiye M.

Rukiye M.

Üç yetimiyle ortada kalan Rukiye Hanımın derdine dermen olmak şu Ramazan gününde bizim elimizde. 

Buluta yük müdür yağmur,

Zaman sağanağında!

C/an emanet c/ana,

Ömür yolculuğunda!

 

15 Ramazan Dünya Yetimler Günü'nün arifesinde ulaştı, ani bir beyin kanaması sonucu vefat eden Bayram Beyin dosyası bize. Üstelik ardında üç yetimi, hayat arkadaşı Rukiye Hanım'a bırakarak ebedi aleme göçmüş Bayram bey. 

 

İyi bir insan, kıymet veren ve bilen bir eş ve güzel bir baba olan kardeşimiz hem fayans ustalığı hem de garsonluk yaparak idame ettirmiş hayatını. Yıllarca kiracı olduktan sonra, sanki sonsuz yolculuğun yaklaştığını hissetmiş gibi, vefatından bir süre önce bulmuş buluşturmuş, eşten dosttan borç alarak ve eksik kalan 100.000 lirayı da kredi kullanarak bir ev almış. Kira öder gibi evinin kredilerini ödemiş ta ki emr-i hak vaki olana kadar.

 

Şimdi ondan kalan maaşın tamamıyla zar zor aylık (1500 lira) ödemesi karşılanan bu borç, annemizi çok zorlamakta. Rukiye hanımın biri bu sene üniversite sınavına girecek üç evladı da okumakta. Bunun yanında evin ihtiyaçlarına faturalar da eklenince eş, dost, akraba desteklerine ve sosyal yardımlara umut bağlamakta.

 

Dosya verilerini toparlamak ve hikayeyi oluşturmak için aradığımızda “sizin için ne yapabiliriz?” dedik, "düşünmeniz yeter” dedi ve uzun bir sessizlik oldu. Yormadık daha fazla, üzülsünler istemedik. Keşke kalan borcun tamamını kapatabilsek ama ..!

 

Rahmetliden evlatlarına miras evin bir yıllık kredisini kapatmak da derin bir nefes aldıracak inşallah onlara. Annemiz bu süreçte hem çocukların ihtiyaçlarını daha kolay karşılayacak hem de elden alınan  borçlarından da bir miktar ödeme imkanı bulacak.

 

Bir ayrılık kasırgasıysa bu, ayakları yere sağlam basana kadar tüm yetimlerimiz gibi Allah’ın izniyle onlar da hepimize emanet!

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.