HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Samet E.

Samet E.

Hızlı Bağış Yap

Samet'in engelli aracına çok ihtiyacı var.

Uçsam...
Uçsuz bucaksız...!
Yorulmasam...
Kapanmasa gönlün kanatları,
Konmasam!!!
Uçsam...
Aşıp denizleri,
Koşarcasına kırları aşsam.
Islanmasam...
Yağarken yağmur,
Bulutlara ben sığınak olsam,
Çıksam üzerlerine,
Uyusam,
Dalsam kuş tüyü rüyalara
Uçsam... 
Umuda kanat olsam!!!
 
Samet, 
On birinde ve doğum esnasında havasız kalması sonucu ağır engeli olan bir kardeşimiz. Bir ağabeyi var üniversite de okuyan. Ve annesi ona adamış kendisini. 
Samet’in yaşam kalitesi artsın diye bir bin katan onun tebessümüyle tüm dertlerini unutan bir annesi. Bu güne kadar gerek hastaneye gerekse özel eğitim gördüğü rehabilitasyon merkezlerine veya oralara ulaşması için servislere kucağında taşımış Hava Abla oğlunu. Tekerlekli sandalyede oturamıyor ki zaten bu nedenle normal okulların engelli sınıflarına da kayıt olamamış Samet.
 
Samet ve Hava Ablayı kendisi de engelli babası olan eski bir gönüllümüz iletti bize. Hava anne kendisi söylemedi, zaten hiç şikayet ettiğini duyan da olmamış ama son zamanlarda o da sağlık sorunları yaşamaya başlamış. Samet’i indirip kaldırmaktan omuzlarında açılmalar ve kaslarında yırtılmalar olmuş. Tedavi görmekte.
Kısa bir araştırmayla hem Samet hem de annesi için çok büyük kolaylık sağlayacak özel engelli çocuk arabalarının olduğunu öğrendik. Görüştüğümüz firmaya Samet’i, annesini anlattık. Sıradan engelli araçlarına göre biraz daha maliyetli ve sağolsunlar bu güzel imeceye ilk desteği %10 kuruma özel indirimle verdiler. Ve yolumuzun kesişmesine vesile olan güzel insanlar biz de varız dediler. 
 
Samet artık hem okuluna hem tedavisine daha rahat gitsin, hemen her istediğinde dışarıya çıkabilsin diye kalan maliyet için yine yeniden verdik el ele.
Bir Hayat Kurtar - Samet E.
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.