HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Selda A.

Selda A.

Seyirde misiniz seyreden mi? 

Geceyi anlatma bana, 

Günden haber ver, 

Kim ne kadar tercüman olabilir ki karanlıklara. 

Bildiğim sandıkların yanılgıların. 

Paha biçilmez bir sır vereyim mi sana, 

Bir güneş doğumu kaldı sadece yarına!!! 

 

Bir mektup aldık yine sevgi dolu yüreği yaralı ama umudunu hiç kaybetmemiş bir annemizden. Selda hanım, üç evladının on altı yaşında olan görmeden tanımış gibi olduğumuz ortancası Muhammed Yusuf’u anlatıyordu satırlarında. 

 

Yusuf’um doğuştan %98 yürüme engelli, dünya tatlısı, akıllı, cana yakın ve sevgi dolu bir çocuk. Önceleri kucağımda, sırtımda getirir götürürdüm okuluna, tedavisine ama artık büyüdü ne benim gücüm yeter oldu ne de o artık bunu ister. Kardeşlerinin de gücü yetmiyor. Babamız nafakamızı iş çıktıkça kiralık uzun yol şoförlüğü yaparak çıkarttığından o yokken Muhammed Yusuf tamamen eve bağlı kalıyor.  

 

“Sizlerden mümkünse onun ayaklarından çok yüreğini özgürleştirecek bir engelli aracı istiyorum.” Diye nihayetlenen mektuba sesli oldu yanıtımız az önce konuştuk, hem detayları öğrenmek hem de elimizden gelen ne varsa yapacağımızı iletmek için hasbihal ettik evladını dört duvar arasına sıkışmışlık duygusundan kurtarmak için çırpınan annemizle ve bize biraz zaman vermelerini rica ettik. 

 

Muhammed Yusuf’un hayali bir an önce gerçek olsun diye birleştirdik dua ve desteklerimizi. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.