HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Selime Y.

Selime Y.

Selime Teyze ve torununun kaldığı gecekondunun bakımı için desteğinize ihtyiaç var. Kış gelmeden evlerini tamir edelim. 

Zamanın s/eliyle kırık bir oyuncak gibi sürükleniyor ruhlar,

Kayboluşu buluş bu…umutları dünlerde;

Yeşermeden bitmiş baharları uzaktan g/özleyerek y/aşıyorlar.

 

 

Duyarlı üç üniversite öğrencisinin kuruma ilettiği Selime Teyze 81 yaşında. Eşinden kalan 1.300 lira tek geliri. İki yıl önce kaybettiği oğlundan emanet ve ona can yoldaşı 12 yaşındaki torunu ile kıt kanaat da olsa geçiniyor.

 

Gençler arada harçlıklarından arttırıp ve arkadaşlarını da hayra ortak ederek teyzemizin mutfak ihtiyaçlarına yardımcı oluyorlar olmasına da ortada mutfak yok. Oturdukları gecekondu, teyze ile torunu bir önceki evde kirayı ödeyemeyip sokağa atıldıklarında alel acele bir boya badana yapılıp girdikleri harabe bir yer ki, boyayı da aynı gençler yapmışlar.

 

Sabah, önce konuyu istişare için aradığım bu iyilik elçileri, gecekonduya bitişiğindeki odayı da katıp yerleri, çatıyı elden geçirip, kapı ve pencereleri de değiştirmek suretiyle evi yaşanılası bir yuva haline getirme niyetindeler. Ki bu en çok 7. sınıf öğrencisi olan yetim kızımız için gerekli ne yatağını ne ders çalışmak için masa kitaplık yer yok bu haliyle evde.

 

Haydi dedik… Hemen dediler!!!

Az önce yine görüştük usta alıp gitmişler “Barakanın kış gelemden sıcak bir yuvaya dönüşmesi için 5.000 lira yeterli” dediler ve eklediler.

-Haydi!!!

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.