HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Semra S.

Semra S.

Kendisi de tansiyon hastası olan, kardeşi engelli bir de yaşlı annesi olan Semra Hanım, yetim oğlu ile bizden destek bekliyor. 

Semra Hanım derneğimizden yardım alan bir ihtiyaç sahibi ablamız. Eşi vefat etmiş, İmam Hatip Lisesi'nde okuyan bir yetimi var. Şizofreni tanısı konulmuş bir kız kardeşi ve yaşlı da bir annesi var. Kendisi de hipertansiyon ve kolesterol hastası olmuş.

 

Tüm bu zorluklara karşın insanlara faydalı olmak adına AFAD gönüllü olmuş, eğitimler alıyor Semra Abla. Annesi, kardeşine baktığı için kardeşinin özürlü maaşı ancak onlara yetiyor. Kendisi çalışabilecek durumda ancak yaşlı annesi, kız kardeşi, hastalıklar bir de okul çağındaki oğlu derken çalışamamış. Geçim şartları her geçen gün zorlaşınca elde avuçta ne varsa elden çıkarmak zorunda kalmışlar.

 

Elektrik, gaz, su faturaları ayrıca kira borçları da birikmiş ve Semra Hanım tüm bu dertlerle uğraşamaz hale gelmiş artık. Ağzından şükrü ve Allah'a hamdı bırakmadan dertlerini sıkılarak anlattı bizlere. "Belki elimizden tutan bir hayırsever çıkar" dedi. Biz de "elbet çıkar, hep de çıkmıştır merak etmeyin" dedik kendisine. 

 

Biriken faturalar ve kira ödemesi için Semra Abla'ya 10 bin TL ilaç gibi gelecek. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.