HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Şenol Tuncer

Şenol Tuncer

Hızlı Bağış Yap

"Bir v/armış" diyor Masal ve ekliyor Hayat "Bir Y/okmuş insan

Farkında farkının, dosdoğru hedefine yönelmiş yürekle bir lisan”

 

Yollar tıkansa, umutsuzluk sarsa da dört bir yanı. Biri bitmeden diğeri başlıyor gibi gelse de dertlerin; unutmadan ve farkındalığı hiç yitirmeden ömür denilen zaman kalıbının içinde bize sunulan hayatın asıl gayesinin yürüyebilmek var ya!!!

 

Doğduğu gibi insan kalabilmek çabasıyla yanan yüreği tek yükü bu yolun yolcularının ve bunlardan biriyle kesişti yolumuz. Her şerde bir hayır gören hayatı ilmek ilmek emekle ören biriyle.

On yılı aşkın süredir hem kendisi hem eşi sağlık sorunlarıyla mücadele ederken ve bir yandan da iki evladının hayata iyi insan olarak hazırlanması için elinden gelen gayreti göstererek. Biraz iyi hissettiğinde pazarda ne bulduysa satıp, gündelik işlere gidip evlatlarını bu günlere getirmiş.Biri asker şimdi diğeri eğitimini tamamlamak üzere.

 

Atmışlı yaşlara yakın Şenol Ağabey. Eskiye nazaran sağlığı daha iyi. Yağmurdan sonra rengarenk beliren gökkuşağı benzetmesi yapıyor son günlerde yaşadıklarına ve aldığı haberlere. Durumunu bilen ve bizi de haberdar eden komşusu SGK’dan geçmiş çalışma ve emeklilik durumunu sorgulatmış ve askerlik süresi için (600 gün) karşılığı 11.376,00 lira ödendiğinde emekliliğin gerçekleşeceği bilgisine ulaşmış. Artık tedavilerinin daha kolay olmasına ve dahası eve düzenli bir gelir girmesi vesile olacak bu güzel gelişme için imece yapmışlar karınca kararınca aralarında ay sonuna kadar ödenmesi gereken yapılandırma borcu için eksik kalan miktar 7000 lira.

     

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.