Serdal A.

%13.62
12731 Toplanan
93500 Hedef

Bazen beklemektir en büyük sınav…

Vuku bulduysa vaka vakit ermiş demektir vaktine,

Her insan noksan biraz ki tamamlansın denk gelince dengine!

Gün de gece de bizim için sağlık da hastalık da. Şükür ve sabrı kardeş bilip şifa arayışıyla gönülden dile uzanan bir yolculuk hikayesi dinledik aktarıyoruz sizlere.

Serdal Bey Amca ile yaklaşık on bir yıl önce kesişti yolumuz. O zamanlar yeni yeni başlamıştı rahatsızlıkları. Boyun, omuz ve bel yapısında ortopedik sorunlar olan ağabeyimizin birkaç noktasında da fıtıkları vardı. İlerleyen süreçte bu fıtıklar sinire baskı yapıp omurilikte açılmalar olunca kendisine %60 engelli raporu verildi.

Yalnız yaşayan ve kendisiyle ilgilenecek kimsesi olmayan ağabeyimiz bir süre hafif işler, getir götür yaptığı ofiste yatıp kalktı sonrasında küçük bir ev tutulmuştu kendisine ki rahatsızlıkları iyice artıp haftanın üç-dört günü hastaneye gitmeye başlayınca cüzzi de olsa günlük kazancıda kesildi ve uzun süre veremediği kira yüzünden geçtiğimiz günlerde evden icra marifetiyle atıldı.Şimdilerde yerleştirilen bir misafirhanede geçici olarak kalıyor ve ömrünün kalanında hiç değilse asgari ihtiyaçlarını karşılamak için gelire ihtiyaç var. Araştırıldı ve SGK’ya 395 gün eksiği için askerlik borçlanması yapılandırması başvurusu yapılırsa malulen emekliliğinin mümkün olduğu öğrenildi.

Serdal Bey amca gerekli başvuruları yaptı ve süreç başladı bir ay içerisinde bu borç ödenirse önce Allah’ın izni sonra sizlerin katkınızla yeni bir düzen kurma şansı yakalayacak.

“Kimseye muhtaç olmadan hayatını idame ettiririm emekli olursam ve gün gelir elden ayaktan iyice düşersem maaşımla bir huzur evine yerleşirim” diyor yıllardır hayata yalnız tutunmaya çalışan çınar.

“Bir serçe gibidir insanoğlu...

Üşüdüğü yerde kanat çırpamaz...

Biraz güneş lazım, yaşama sevinci biraz...”

Güzel günler görmesi, şükrüyle beslediği sabrın mükafata dönüşmesi için işte yeni bir hayat, hayır dua almak için yeni bir fırsat.

Toplam