HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Serdar Ç.

Serdar Ç.

İnsan yol olur insana, denk gelirce dengine!

İnsan, 

İnsanın elinden tut sıkı sıkı. 

Duymakla kalma, 

Özümse, hisset, yaşa onun yüreğindeki sızıyı. 

İnsan, 

İnsanı hissettirme yalnız, çaresizlikle tek başına koyma. 

Birlikte ve kararlı çık karşısına kötülerin, 

Darda olanları sade/ce zarar gördüklerinde değil de, 

Hep hatırla, usulca sokul hep, sevgin ve merhametinle. 

 

 

Üç yıl önce kesişmiş şimdi on sekiz yaşında olan ve %50 zihinsel engeli bulunan Ertunç ile konuyu bize aktaran, Ertunç’un yaşadığı istismarlarda hep yanında olup, hukuki süreci takip edip insanlıktan nasiplerini almamışlara gerekli yaptırımların uygulanmasına vesile olan Gökhan Ağabeyi ile. 

 

İki kardeşin büyüğü Ertunç ev hanımı anne ile asgari ücretle garsonluk yaparak emeğiyle ailesini geçindiren babanın evladı. Çok zor, sıkıntılı günler süreçler atlatmışlar birbirlerine kenetlenerek ve yollarına çıkan iyi insanların sayesinde. Tam ohhh diyecekleri zamanda “Neden ben demeden sabredenlerin kazanacağı sınavı bitmez ya insanın.” Yeni beyin tümörü tanısı konmuş delikanlıya ki inşallah biraz maliyetli ve özel bir ameliyatla kavuşacak sağlığına. Tüm tetkik ve raporları kuruma ileten Gökhan Bey yaklaşık yüz on bin lira tutacak bu süreç için bir imece başlatmış ve eş dost ve çevreden oldukça da destek almış. Eksik kalan otuz bin liranın bir kısmı için söz aldığı yerler, kişiler var ve bu şifa duasıyla başlatılan güzel imece için bizim de kapımızı çaldılar.  

 

“İnsan yol olur insana, denk gelince dengine”diyerek başladığımız bu hikayeyi aynı söylemle nihayetlendirirken böyle güzel, hayırlı işlerde bizleri, gönüllerimizi bir araya getiren Mevlaya şükürle hepinizi Ona emanet ediyoruz. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.