HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Şerif Ş.

Şerif Ş.

Şerif Bey, Burdur Tefenni Beyköy’de yaşıyor. Eşi ve 3 çocuğu var. Geçimini hayvancılık ve tarım ile elde etmeye çalışıyor. 2 ineği, eski bir traktörü var. Süt satışı yaparak, yevmiye ile tarlalarda çalışarak geçinmeye çalışıyorlar.

Şerif Bey, Burdur Tefenni Beyköy’de yaşıyor. Eşi ve 3 çocuğu var. Geçimini hayvancılık ve tarım ile elde etmeye çalışıyor. 2 ineği, eski bir traktörü var. Süt satışı yaparak, yevmiye ile tarlalarda çalışarak geçinmeye çalışıyorlar. En büyük oğlu ailesinden kopuk bir şekilde yaşıyor. Ailesine maddi olarak yardım etmiyor. Ortanca oğlu ise Antalya’da bir kursta yatılı olarak dini eğitim alıyor. Ailesiyle yaşayan sadece küçük çocukları ise lise son sınıf öğrencisi.

 

 

Şerif beyin babasından kalan eski bir köy evi vardı ancak yıkıldı. Köyde yaşamaya devam edebilmek için 3 ineklerini satıp yeni bir ev yaptırmaya karar vermişler. Evin sadece temeli ile duvarlarını bitirmişler. Sattıkları 3 ineğin parası ile ancak bu kadarını yapabilmişler. Evin iç ve dış sıvası, çatısı, elektrik ve su tesisatları, banyo ve tuvalet henüz yapılamamış. 

 

 

Şu an ev yaşanacak durumda değil. Banyo, tuvalet, kaba sıva ve çatı gibi asgari yaşam için gereken işlerin acilen bitilmesi lazım. Aile bizden, kış ayları gelmeden evin asgari yaşamı için gerekli olan nakdi yardımı talep ediyor.

 

Kış gelmeden el birliği ile Şerif Abi ve ailesini bir eve kavuşturalım inşallah. 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.