HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Şerife Ç.

Şerife Ç.

Duyarsız kalabalıklarda çoğalır yalnızlıklar, c/an v/erirken zamanda ve yalnızlık yalnız kalır eğer vefa varsa. 

Uzun uzun yaz ne olur dedi, 

Kelimeler cümleleri bağlasın ayrılığa inat. 

Uyaklar ahenkle aksın coşkun bir nehir gibi, 

Anlamlar yalnızlığı yalnız bırakan manalı kalabalıklarda bulsun kendini. 

S/özümüz hep azla çoğu anlatmaktan yana olsa da, 

Şiirin de şanındandır dize dize k/aleme dinletmek yürek sesini. 

 

 

İmtihanı yalnızlık olan ama yüreğinde o duyguyu hiç barındırmayan bir çınar Şerife Teyze. Atmış beşinden gün alan teyzemiz hayat arkadaşını s/onsuzluğa uğurlayalı on dört yıl oldu. Kızları evli ve hayatın onları savurduğu gurbet diyarlarında kendi yuva ve evlatları için çabalarken imkan buldukça da annelerini ziyarete gelen, onu misafir eden hayırlı birer de evlattılar. 

 

Şerife Teyze sadece kızlarının değil köyün bütün gençlerinin annesi gibiydi. Yalnızlık onu dört duvar arasına girdiğinde esir aldığını sansa da aslında o yalnızlığı hayatı paylaşarak hapsetmekteydi kendi zindanına. 

 

Ve güzel günlere şahit, evlatlarını büyütüp gelin ettiği, erini uğurladığı kerpiç evi geçtiğimiz günlerde elektrik kontağından çıkan bir yangınla kül olmaktan son anda köylünün ve itfaiyenin gayretiyle kurtuldu. Kurtuldu kurtulmasına da çatının tamamına yakını yandı, eşyalar gitti.  

 

Cana bir şey olmadı ya dedik bu dilinden dua eksik olmayan nur yüzlüye, üzülme sen. Komşular, akrabalar, yereldeki resmi kurumlar hep birlikte bir imece yaptık, esnafta dahil oldu buna beş olanı üçe saydı.  

 

Afyon Temsilcimiz sıvadı kollarını bizden güzel bir haber bekliyor ki üstlendiğimiz miktar tamam dediğimiz anda başlayacak çalışmaya…  

 

Şerife Teyze yuvasında Ramazan bitmeden iftar, sahur sofrası kursun, bayram sabahı hayat arkadaşının kabrine evinden çıksın da gitsin istiyoruz.  

 

Gönlü yüce bir Çınar’a çifte bayram yaşatmaya davetlisiniz. 

 

 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.