HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Şerife Göç

Şerife Göç

“Bırak kalsın masada ekmek; testide su;
Ayna puslu, pencere camı kirli.
Bırak kalsın saçların dağınık, gözlerin uykulu…
Saksıdaki çiçek susuz, kedi yalını bekler bir köşede
Bırak kalsın meyve ağaçta,
kırlangıç havada
Dama düşen ince bir yaz yağmuru...
Yoruldun artık, bütün gün didinip durdun
Toprak bile, gök bile, deniz bile bir yerde yorulur
Bırak kalsın süpürge duvarda, sabun kovada
Anne, gel yanıma otur.
A.   Erhan”
 
Karneler Yetim Kalmasın & Karne Harçlığı çalışması esnasında http://www.denizfeneri.org.tr/haberler/yetim-cocuklara-karne-hediyelerini-ulastirdik_4142/


karşılaştık Gediz’den Göç ailesiyle. Her şeyleri olan ve her şeye koşan annelerinin üzerine titreyen iki vefalı ve başarılı evlat. İki yıl önce ebediyete uğurladığı eşinin yadigarı iki evladına ve eşinden kalan borçlara yetişmeye çalışan bir anne.
 
Üç kişilik Göç ailesi Kütahya / Gediz’de yaşıyor. Annemiz ev hanımı, Ceren evin ablası 8. Sınıfa gidiyor. Karneleri hep takdirlik onur belgeli. Ahmet Yılmaz ise 12 yaşında ve 6. Sınıfa gitmekte; O’nun da dersleri iyi maşallah.
 
Bu iki kardeş Deniz Feneri’nin Gediz gönüllüsü dedelerine açmışlar içlerini. Vefatına sebep olan hastalığa yakalanmadan önce rahmetli babalarının aldığı ev için ve sonrasında onu tedavi ettirirken annelerinin aldığı borçların geri ödemesi şimdilerde ev hanımı olan ve tek geliri rahmetliden kalan emekli maaşı olan annelerinin üzerinde. Ona da bir şey olur diye her ikisinin de ceylan yürekleri pır pır.
Ev, okul, fatura vb ihtiyaçları dışında aylık 850 lira borç ödeyen Göç ailesine derin bir nefes aldırmak; onları acılarını yaşayamadan içine düştükleri bu sıkıntıdan Allah’ın izniyle kurtarmak için BHK Projesi bağışçıları sizlerin desteklerinizle yürek açmak, destek vermek istiyoruz.
 
                                  "Umut: Fitili yanan sabırdır..."

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.