HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Sevim A.

Sevim A.

Sevim Hanıma yapılacak 4.000 TL destek yetimin yüzünü güldürecek, zorla kurduğu düzeninin dağılmaması için ona güç olacak.

Biriyiz hepimiz birinin,

Deva olduğumuz da var dert sayan da.

Bazen, bir anlam yüklenen,

Kimi zaman bire bin eklemesi beklenen.

Bir/İZ hepim/İZ sadece bir/İZ!

 

Yetim olmaktan daha çok, yetim yaşamak zordur. Hele bir de, yoksul da olsa göğsüne başınızı yaslayacağınız anadan da öksüz iseniz, çilesi daha da katmerlenir dünya hayatının.

 

Annesi ve babasının rahmetli olmasından sonra bir abisi ve bir kız kardeşiyle kalakalmış kimsesiz ve çaresiz Sevim Hanım. Fakat abisi ne arar ne sorar, kız kardeşi de evli, ayda yılda bir gelir hâl hatır sorar, ama hiçbirinden yana maddi manevi destek görmez yıllardır. Bir evlilik yapmış, fakat alkolik ve çalışmayan bir koca… Şiddet de görünce boşanmak zorunda kalıp ayrılmış. Bir kızı var 14 yaşında. Çocuk bakıcılığı ve ev temizliği yaparak kendi yükünü kendi başına çekmiş yıllardır kıt kanaat.

 

Ancak salgın nedeni ile ne temizliğe ne de çocuk bakmaya gidebiliyor. Birkaç aylık kirası birikmiş. Belediyeden gelen erzak da tükenmiş. Yol gözlemeye başlamış uzanacak bir yardım eli olur mu diye.

 

Birikmiş kiralar, elektrik, su, gaz ve her evin zaruri birçok ihtiyacı bekliyor. Ne zaman çağırır bakıcılığını yaptığı çocuğun annesi diye kulağı telefonda. Ama henüz ses yok. Bebeğin annesinden bir ses gelinceye kadar kim bir ses olmak ister yetim ve öksüze. 

 

Sevim Hanıma yapılacak 4.000 TL destek yetimin yüzünü güldürecek, zorla kurduğu düzeninin dağılmaması için güç olacak.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.