HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler SIRRI K.

SIRRI K.

TL
Gereken Miktar
12.100 TL
Toplanan Miktar
4.507 TL

Ağır hayat yükümüzün altında doğrulamadan can havliyle yürüdüğümüzdendir, 

Karanlık, yalnız ve bitmez sandığımız yollarda umudu görmezden gelişimiz! 

Ölümün soğuk gölgesinde hayatlara dokunup sıcacık umutlar yeşertmektir, İnsan olmak. 

Dünün dehlizlerinde g/izli yolları bulup güne ulaşmaktır c/ana varmak. 

Ve yalnız gelip yalnız veda edeceğimiz bu fani dünyaya yürekler dolusu, Mevla rızasıyla çoğalan bize özgü sevgiler bırakmaktır hakkını vererek yaşamak. 

 

 

Sırrı amcamız 73 yaşında ve Allah bir daha göstermesin yarın yirmi üçüncü sene-i devriyesi olan Marmara Depremine kadar Bolu’da yaşarken deprem sonrası asli memleketi olan Erzurum’a dönmüş yolumuzda o yıllarda kesişmiş hem düzen kurması hem de ciddi sağlık sorunları olan eşinin tedavisi için yanında olmaya gayret etmiştik.  

 

Şimdi ki imtihanı yalnızlık Sırrı amcanın. Metruk, ha yıkıldı ha yıkılacak bir harabede rastladık geçtiğimiz günlerde bölgede gıda dağıtımı yaparken kendisine. Geçimi yaşlılık maaşı ve bana can yoldaşı oluyorlar dediği birkaç baş koyunu. Kuzuları büyütüp satıp harçlık yapıyor. Bu evde kış çıkmaz amca gel huzur evine yönlendirelim seni dedik… Durdu bir süre ve sonra tebessüm etti Allah bilir ne vakitlik ömrümüz var oğlum da ben gidemem, canlı canlı mezara girmek gibi olur gidersem de. 

 

Adı gibi hayata dair özel sırları olan, zorlu badireler atlatmış ve imtihanı süren amcamız için bağlı bulunduğu ilçe SYDV önderliğinde bir kampanya başlatıldı şimdi. Temizlendi kulübenin yeri, sağlıklı bir yaşam sürebileceği, korunaklı, güvenli ve hijyenik prefabrik başlatıldı. Biz de Doğu Anadolu Temsilciliğimiz aracılığıyla bu güzel imeceye malzeme desteği vereceğiz.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.